Mladší žákyně a jejich atraktivní florbal!

Mladší žákyně odehrály poslední turnaj sezóny!

Holky zahájily poslední turnaj sezony proti známému soupeři z Nového Strašecí, se kterým je to vždy vyrovnaná podívaná. Naštěstí dnes jsme byli hned od úvodního hvizdu lepším týmem a vypracovávali jsme si dobré gólové šance, zatímco soupeře jsme do nich příliš nepouštěli. O půli přišla pochvala, ale zároveň varování, že pokud polevíme, tak se nám to může vymstít. To si bohužel holky nevzaly moc k srdci, a tak soupeř vstřelil tři rychlé góly. To pro nás naštěstí byla dostatečná facka a holky se vrátily k suverénnímu výkonu z první části a mohly tedy nakonec slavit vysokou výhru.

V druhém klání nás čekaly soupeřky z Boleslavi, proti kterým jsme chtěli navázat na ranní výkon. To se nám povedlo jen z části. Ačkoli holky předváděly krásné akce, tak je nedokázaly využít. Z gólmanky soupeře udělaly velice rychle hvězdu, a i když se jim párkrát povedla i krásná souhra do prázdné branky, tak se ani tyto šance neujaly. Zápas pokračoval ve stejném duchu i po přestávce. Za stavu 0:5 přišel time-out a hra ve čtyřech bez brankářky. Tu holky zvládly zahrát velice dobře, až na jeden detail, stále nevstřelily gól. Naší hry bez brankáře nakonec využil soupeř, a ještě jednou zvýšil svůj náskok. Už při klasické hře 3 na 3 jsme nakonec donutili brankářku dvakrát kapitulovat a holky se tak přeci jen z nějakých těch gólů mohly radovat.

V posledním mači sezony nás čekal domácí tým Olympu. Zápas byl ve všech směrech vyrovnaný a oba týmy předváděly hezký florbal na koukání. Náš oponent možná přeci jen hrál o malinko lépe, ale nás držela famózní Julča v bráně. O půli byl zápas vyrovnaný a oba týmy chtěly dostat zápas na svou stranu. Soupeř se dostal dvě minutky před koncem do vedení a my se opět rozhodli zkusit hru ve čtyřech. Ta nyní splnila svůj účel a po standartce se nám podařilo srovnat. Bohužel chvíli před závěrečnou píšťalkou nám soupeř opět odskočil a nám už hra bez brankářky znovu nepomohla.

Holkám děkujeme za vzornou reprezentaci klubu tím, že předváděly atraktivní florbal, a to nejen na tomto turnaji, ale v celé sezóně. Od prvního turnaje jsme ušli velký kus cesty a na holkách byla vidět celou sezónu touha stále se zlepšovat. Doufáme, že si stejný přístup s sebou ponesou i dále. Obrovský dík patří rodičům, kteří nás celou sezonu podporují. Budeme se na všechny těšit na letní přípravě a v příští sezóně.

Autor: Dan Ježil