Mistři!

Junioři po tuhých bojích v semifinále proti dobře hrajícímu týmu z Kobylis vyzvali v boji o konečné prvenství ve 2. juniorské lize TJ Sokol Vinohrady. Na zápas jsme se sešli v prakticky nejširší možné sestavě, přičemž někteří hráči doplnili realizační tým. 

Od začátku jsme čekali velmi vyrovnané utkání, protože kvalita byla na obou stranách hřiště. O atmosféru se navíc staralo přes 270 skvělých fanoušků v hale, kteří oba týmy povzbuzovali a tlačili k vítězství. Obraz hry byl naprosto vyrovnaný, nedá se prakticky říct, jestli byl některý z týmu lepší, ale první část skončila spravedlivou remízou. Trochu nás trápila nervozita na hokejkách, protože bohužel takových zápasu v sezone nebylo mnoho.

Pro oko nezaujatého diváka se zápas vyvíjel v duchu hesla každý chvilku tahá pilku, ale když už se nějaká šance vyvedla k finálnímu zakončení, zakročili brankáři, kteří předvedli na obou stranách velmi dobrý výkon. Druhá část prakticky kopírovala tu první a tak rozuzlení přinesla až poslední třetina. Podařilo se nám využít standardní situaci (#zelí!) a odskočit do vedení, což se ukázalo jako klíčové.

Obecně efektivita ve speciálních herních situacích byla z naší strany výtečná – dva góly z nájezdů, jeden z přesilové hry, jeden ze standardky a jeden do prázdné branky. Z klasické herní situace vyplynula branka pouze s pohledné spolupráce prvního útoku. Soupeř byl nucen otevřít hru, což ale díky dobré obraně znamenalo pouze potvrzení našeho vítězství a konečného prvenství!

Můžeme říct, že si kluci titul jednoznačně zasloužili. V celé základní části si počínali velmi dominantně a dokázali urvat nepříznivě se vyvíjející semifinále a ustát velký psychický tlak ve finále. 

Rádi bychom každému jednomu hráči poděkovali za celoroční práci, na každém z vás je vidět značný progres a my doufáme, že budete v práci pokračovat i dál. Rádi bychom poděkovali letos končícím juniorům ročníku 2000, a to jak těm, kteří vydrželi až do konce, tak těm, kteří z různých důvodů odehráli jen část sezony. Byly to pro nás s většinou z vás 4 roky velmi zajímavé spolupráce, která posunula nás a doufáme že i vás. Díky a přejeme vám tunu štěstí i dál v mužských kategoriích, kde nás budete prohánět v boji o sestavu, ale i v jiných oblastech života, zejména držíme palce k blížící se maturitě. 

Děkujeme dále Karlovi a panu Ulrychovi za celoroční support spojený s focením a natáčením zápasů, což pomohlo jak k medializaci klubu a týmu, tak ke zpětným rozborům hry! Děkujeme Janě za celoroční ošetřování větších či menších ran a ranek.

Děkujeme Sajslovi, který nás mnohokrát doplnil na tréninku a sám se nějakým záhadným způsobem pasoval do role vedoucího týmu, což ale ve výsledku velmi dobře fungovalo. Rádi bychom také poděkovali Márovi Máčalovi, který se v poměrné části sezony věnoval klukům v brance.

Na závěr děkujeme klubu za vytvoření velmi dobrých podmínek, bez kterých by to prostě nešlo. Díky patří zároveň všem, kteří kluky v průběhu sezony a závěrečného play-off podporovali. Děkujeme zároveň našim partnerkám, které nám neomlátily o hlavu spoustu hodin a dní strávených na hale. Poslední díky patří všem těm, na které jsem zapomněl a kteří jakýmkoli způsobem pomohli k další výborné sezoně. Díky! :-)

Panthers Praha – TJ SKV 6:2 (1:1, 2:1, 3:0) online

finále play-off 2. ligy juniorů proti Sokolu Královské Vinohrady (SKV) 6:2

Zveřejnil(a) Panthers Praha dne Neděle 5. května 2019

Autor: Koli