Ženy C berou stříbro

Poslední turnaj sezóny odehrála druhá rezerva princezen na domácím hřišti v Hostivicích, kde jsme hostily slečny z Vos, ženy z Mladé Boleslavi a holky z Tatranu Střešovice.

Poslední zápasy jsme si přijely opravdu užít se vší parádou, protože jsme věděly, že už nám nic nehrozí a druhé místo v tabulce nám zůstane. Sezónu jsme završily víc než úspěšně třemi výhrami. Radost ze hry a ze společně stráveného času panovala ve všech hráčkách.

Do zápasů nás přijely podpořit skvělé hráčky a nejlepší herní duo Eliška a Naty společně s Denčou z druhé rezervy princezen a také extraligová posila Kiki, která vyměnila koučský post za hráčský. Velké díky holky za váš čas a pomoc.

Do prvního zápasu s Vosama jsme po minulé zkušenosti vstupovaly s respektem, ale holkám z Vos jsme nedaly moc příležitostí a po celou dobu zápasu jsme měly hru pod kontrolou a hrály jsme takticky v náš prospěch. Využívaly jsme naší přesnosti v přihrávkách a akce končily v brance soupeřek. V zápase se hezky uvedla Martina se svými čtyřmi brankami do sítě soupeře, kterou doplnily s krásnými střelami do horních rohů Kiki a Eliška. Pěkné střelecké akce předvedly i Leňa a Máca, které hezky doplnila Kačka. Pěkné utkání plné gólů končilo za stavu 11:2 pro nás. Nejen v tomto zápase, ale i v ostatních nás podržela naše skvěle chytající brankářka Maruška.

Druhý zápas byl už pro nás trošku komplikovanější. Holky z Mladé Boleslavi nám to rozhodně nedaly zadarmo a trošku nás potrápily. První polovina patřila nám, kdy jsme vedly 3:1. První brankou utkání se může pyšnit Máca krásnou střelou z první. Brankou v první polovině se také mohou pyšnit Verča, která razantní střelou z půlky hřiště vstřelila gól, a také Kačka, která z dorážky dala povedený gól. V druhé polovině jsme lehce polevily v důrazu na naší polovině hřiště a dostaly jsme hned dvě branky od soupeřek. Nedokázaly jsme správně hrát osobku, bez které to v tomto malém počtu hráčů nejde. Nicméně o naši spásu se v druhé půlce utkání postarala Natka, která vstřelila hned krásné dvě branky ke spodní tyčce, takže brankářka neměla moc šancí. Zápas jsme tedy vyhrály 5:3.

Poslední zápas posledního turnaje sezóny jsme odehrály s ženami z Tatranu Střešovice, které předvedly pěknou hru, ale na naší to nestačilo. V tomto zápase se nejvíce blýskly naše posily Kiki a Eliška každá čtyřmi góly, holky smekám. Krásné střely zaznamenáváme i u Kačky a Martiny. Hra byla v tempu, díky našim třem lajnám, každé střídání bylo moc pěkné. Daly jsme do toho všechno a zápas byl nakloněn na naši stranu a vyhrály jsme ho za konečného stavu 10:6.

V závěru bych ráda poděkovala všem spoluhráčkám za úžasně strávené chvíle na hřišti, jak na zápasech, tak trénincích. Druhé místo je super na naší první sezónu. Bojovaly jsme statečně. Děkujeme také všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Nicméně největší díky patří naší trenérské složce, která nám byla velkou oporou na každém turnaji, dávala nám užitečné rady a skvěle nás vedla. V poslední řadě děkujeme Drášovi, který si nás vzal mezi zápasy do šatny a řekl nám spoustu hezkých motivujících slov a navíc jsme dostaly i krásné medaile :)
Tome moc děkujeme.

Autorka: Martina Mrkusová

Panthers Praha – FBK FatPipe Vosy Praha 11:2
Panthers Praha – Florbalová akademie MB 5:3
Panthers Praha – Tatran Střešovice 10:6