Strži B: Endgame

K poslednímu představení v sezoně a pro některé i ve své kategorii se vydali Starší žáci B do středočeského Berouna. A stejně jako v posledním bijáku z jistého filmového universa se celý příběh dal rozdělit na tři zcela odlišné části. Varování, následující produkt může obsahovat spoilery a stopy skořápkových plodů.

Ta první se v lecčems podobala právě první třetině filmu o blikajících postavičkách. Skupina přeživších (těch co pochopili nominační mail) se v depresích (pršelo) snažila zvrátit to, co v minulém díle způsobil pološílený fialový mimozemšťan (unie) s polovinou vesmíru (osmým košem). Jenže zatímco v nejočekávanějším projektu posledních několika měsíců svůj psychický stav vyřešila skupina superhrdinů poněkud ve svůj neprospěch, Panteři na to šli konzervativněji.

Za svým soupeřem z Říčan nemuseli letět na žádnou farmářskou planetu, stačilo jen trochu vytáhnout růžky na útočnou polovinu. Draci, disponující zhruba stejným počtem jako my, za podmínky že se předtím luskne prsty, s touto útočnou taktikou měli obrovské problémy a prakticky celou bitvu se jen bránili. A stejně, jako filmem nepolíbený divák očekával postupné ztráty, začali postupně ztrácet i oni – dvakrát se trefil Honza s Márou, po dvou bodech zapsali i Vojta, Číža a Kapitán Amerika. Dominantní výkon budiž potvrzen čtyřmi body lajny složené výhradně z mladších žáků a jednoho Tadeáše.

Druhý zápas byl poněkud překvapivě náročnější. Nevýrazný začátek nahrál do karet běhavému Berounu, jenž ochromil naše řady dvěma nepříjemnými zásahy. Po polovině přišlo zlepšení a díky dobrému čtení berounské rozehrávky začaly pomalu barevné kamínky přesedlávat na naší rukavici. Nakonec se jich tam sešlo všech šest, každý získaný zcela odlišným způsobem, směle se tedy mohlo jít do závěrečné bitvy.

Ta místo řežby s hromadou padlých na obou stranách přinesla spíš zákopovou válku, jež vypadala, jakoby všichni své superschopnosti nechali doma na gauči. V základní hrací době nakonec do sítě zapluly jen dva svržené měsíce – Falconi vedli po gólu nególu zpoza brány, za Pantery srovnával splašený Kapitán Amerika a jeho kladivo z půlky. Nájezdy pak po dvou tyčkách a dvou přehezkých manévrech našeho soka daly za vznik stejnému závěru, jako třetí díl blockbusterové série – dobro prohrálo se zlem a dobrá polovina vesmíru nechápavě zůstala zírat na světelnou tabuli, kde konečný stav oznamoval fakt, že mají panteři oproti svému protivníkovi pouhou polovinu vstřelených gólů.

I přes hodně kolísavé výkony posledních týdnů je třeba všem klukům poděkovat za odehranou sezonu. Sice se nepodařilo držet se celou sezonu ve vodách, které by odpovídaly našim schopnostem, dalo se na naši hru jak na turnajích, tak i na trénincích koukat. Velkým pozitivem je i zdařilé zapracování mladších kluků do týmu, z nichž se někteří vypracovali v naprosté stálice zápasových výběrů. Díky Vám a velké díky i rodičům za celoroční podporu – budeme se těšit na Panthers Night!

Panthers Praha B – Draci Říčany 8:0
Panthers Praha B – Sport Eden Beroun 6:3
Panthers Praha B – Floorball Club Falcon 1:2sn (o 1. místo)

Autor: Paučis