Krásný florbalový zážitek Mladších žáků

Turnaj se odehrával v Kunraticích v hale na místní základní škole. Což byla pro kluky velká nádhera. Využili vše, co hala nabízela, stříleli si mezi zápasy na brány mimo hřiště nebo hráli fotbal na venkovním hřišti. Hala nabízela samozřejmě spousty možností, ale jsme v době internetu a mobilních her, proto velká část výpravy trávila čas hraním na mobilních zařízeních.

První zápas byl proti Floorbal club Falcon. Zápas to byl velmi těžký. Kluci bojovali hned od začátku. I když se nám dařilo soupeře tlačit na jeho polovinu, problém byl jako vždy v zakončení. Ač jsme soupeřovu bránu ostřelovali, jak Američani japonský ostrov Okinawa, nedařilo se nám vstřelit gól. Ale štěstí na sebe nenechalo dlouho čekat a my se brzo těšili z první vstřelené branky. A tím první polovina skončila. Druhá polovina začala podobně jako ta první s tím rozdílem, že soupeř začal být nebezpečnější a začal i skórovat. Kluci se však nezalekli a zkoušeli soupeři nasypat do jeho svatyně další branky. Nakonec se nám povedlo skórovat hned dvakrát, díky tomu byl konečný stav zápasu 3:2.

V druhém zápasu proti Olympu jsme měli s naším zakončováním problémy. Moc se nám nedařilo střílet góly, ale i přes to jsme byli velmi úspěšní a se soupeřem jsme drželi krok. První polovina skončila jen s jedním bodem k dobru pro soupeře. Začátek druhé poloviny byl dost podobný první polovině. Najednou však přišel zvrat. Jakoby se nám zhroutil svět. Soupeři se povedlo navýšit náskok. Nepomohl nám ani útočný manévr se šesti hráči v poli. Konečný stav zápasu 1:7.

Třetí zápas s Tatranem o třetí místo bych se nebál označit za největší zážitek turnaje pro fanoušky. Kluci v tomto zápase makali jak dobře namazané stroje, a tak není divu, že se nám dařilo. Tatran se však taky jen tak nenechal a dělal nám víc než důstojného soupeře. Byl to velmi napínavý a vyrovnaný zápas. Jednu chvíli jsme na naší polovině byli uvězněni, abychom se z uvěznění vyprostili, snažili jsme se sebrat protihráčům balón. Když se nám to povedlo  zamkli jsme soupeře na jeho polovině. Proto není divu, že tento zápas vyústil až v nájezdy. Bohužel soupeř byl v nájezdech úspěšnější, a my si tak domů kromě bramborové medaile odvážíme i zkušenosti a hlavně krásný zážitek ze zápasu.

Autor: Dráša