Karel Petrák: Budou to velmi zajímavé a napínavé zápasy

Juniory čeká v sobotu semifinálová „série“, ve které poměří síly s FbK Kobylisy. V sérii se oba týmy střetnou hned dvakrát, přičemž o vítězi rozhodne celkové skóre z obou zápasů nebo případně prodloužení a nájezdy. Před zápasem jsme vyzpovídali vedoucího muže kanadského bodování Karla Petráka.


Ahoj Karle, základní část jste prakticky stylem start – cíl ovládli, i když pár klopýtnutí tam ke konci bylo. Jak bys kvalitu druhé nejvyšší juniorské soutěže hodnotil?

Ahoj, řekl bych, že v druhé juniorské lize je mnoho rozdílných týmů. Jsou tam takové, které nás dokážou potrápit a také porazit, když nebudeme hrát tak, jak umíme. Na druhou stranu jsme hráli i proti týmům, se kterými bychom nikdy prohrát neměli. 

V sobotu vás čeká semifinále proti Kobylisům, jak jsou před zápasem rozdané karty? Má série favorita a na jaký florbal se mohou diváci těšit?

Myslím si, že Kobylisy jsou velmi dobrý soupeř, který má dobrou fyzičku a dokáže trestat naše chyby. Bude to poměrně těžký dvojzápas a doufám, že zvítězíme. 

Máš možnost srovnat florbal v různých věkových kategoriích. Nastupoval jsi jak za dorostence, tak za juniory, a máš za sebou i pár tréninků s Muži A. Kde vidíš největší rozdíly?

Největším rozdílem je určitě rychlost, se kterou se hraje. Ve starších kategoriích se také hraje více do těla. 

V letošní sezoně jsi zatím zaznamenal dohromady 99 kanadských bodů, přičemž se ti povedl zajímavý počin, protože jsi ovládl týmové bodování jak v dorostenecké, tak v juniorské kategorii. Cítíš se jako tzv. „pointmaker“? Jak vidíš své šance, probojovat se v příští sezoně do mužského Áčka a máš vůbec takovou ambici?

Tak samozřejmě jsem rád, že můžu pomáhat týmu bodově. Naštěstí se to dařilo během celé sezony… Určitě bych si rád příští rok zahrál za muže. Uvidíme, jestli to vyjde.

Vraťme se ještě k semifinálové sérii, co budou podle tebe nejdůležitější aspekty, které bude potřeba dodržet, abyste vzešli z dvojzápasu jako vítězové?

Nesmíme dělat chyby v rozehrávce. Kobylisy především těží z brejků a my jim je nesmíme nabízet. Pokud si to pohlídáme a nenecháme se zbytečně vyloučit, budeme mít velkou šanci postoupit dále. 

Na závěr máš šanci vzkázat cokoli fanouškům, fanynkám, spoluhráčům nebo komukoli jinému.

 Pokud máte čas, tak se určitě přijďte podívat. Budou to velmi zajímavé a napínavé zápasy.