Dvě buchty a pečené lízátko

Předposlední turnaj čekal Mladší žákyně v nedaleké Chýni, kde na polích kdysi ještě rostl ječmen a kde se nás i přes množství omluv nakonec sešlo pět.

Vstup do prvního zápasu vyšel lépe Texasu, který jako první otevřel skóre. To my mezitím začali dělat hvězdu se soupeřova gólmana, kterého jsme soustavně trefovali do pupku. Snížení zařídila až Hanka, která z půlky mířila přesně pod břevno, to nicméně až do poločasu bylo všechno. V druhé části nás skvěle držela Julča, leč ani ona nedokázala ubránit nejlepší hráčku soupeře, na níž jsme si chtěli dávat ještě větší pozor než na její spoluhráčky. Sice se nám po velkém tlaku do brány podařilo srovnat, minutu před koncem však Texas odskočil na rozdíl jediného, gólu, který už se nám nepodařilo stáhnout. I přes prohru zaslouží holky pochvalu za bojovnost, zápasu by více slušela remíza.

Po třízápasové pauze nás čekal Tatran, jenž stejně jako Texas začal lépe a byť jsme s ním po chvíli dokázali srovnat krok, hned po následném buly nás soupeř rozebral jako stavebnici Merkur a my jen z pozice diváka sledovali, kterak se míček kutálí v naší síťce. Místo srovnání navíc přišel další úder, jenž nás konečně vyhecoval a začali jsme podnikat krásné výpady, jímž chyběla jen třešnička v podobě gólu.

Povedlo se to až Beátce s Aničkou, když první jmenovaná pokoupala u vlastní brány jednu ze soupeřek a předložila své kamarádce lahůdkovou přihrávku, která prostě nešla poslat jinam než do šibenice. Jeden světlý moment v proměňování šancí nakonec nestačil, soupeři patří ale i tak velké díky za sportovní gesto v podobě time-outu pro naše barvy.

Na závěr turnaje nás čekaly Vinohrady a i napotřetí to byl vstup do zápasu chladný jak kladenský zimák, když se po něm zrovna neprojíždí Jarda Jágr. Po dvou minutách jsme byli dva góly mínus, na konci první půle už tři. Holky vypadaly odevzdaně, stále však zbývalo dost času na to, aby se se zápasem něco udělalo – proč se také vzdávat, když před námi byla ještě jeden poločas?

Vysokou vinohradskou gólmanku se dlouho nepodařilo i přes zlepšený výkon pokořit, trápení tak rozsekla až Hanka, jenž od mantinelu zlámala nohy všem pavoukům hnízdícím na vzdálenější tyči. Navíc se nám hned záhy podařilo dát gól jak přes kopírák, který ještě potvrdily téměř totožné trefy z otočky v podání Anetky a Kamči. SKV sice srovnalo, nepohlídalo si nicméně Beátka, která po krásné sóloakci a ještě lepším zakončení poslala malé princezny do vedení 5:4. To se nám i díky znovu famózní Julče podařilo udržet a po báječném obratu z 0:3 na 5:4 (#sanjosesharks) jmse mohli oslavit nejcennější vítězství na turnaji!

Děkujeme všem za podporu svých hráček!

Panthers Praha – FBC Texas :-(
Panthers Praha – Tatran
Střešovice :-(
Panthers Praha – TJ SKV :-) (o 5. místo)

Autor: Toli