Turnaj Mladších žákyň v Rudné

Na dalším turnaji se Mladší žákyně představily v Rudné. Počet 8+1 byl více než dostatečný, a tak se daly očekávat kvalitní výkony.

A ty skutečně přišly do prvního zápasu s Nehvizdy jsme vstoupili velice dobře, holky bojovaly, střílely, nahrávaly, zkrátka předváděly dobrý zápas. Náš soupeř ovšem o moc nezaostával, tudíž jsme první půli končili s vedením jedné branky. Ta druhá začala trošku jinak, než jak probíhala ta úvodní. Nehvizdy nás začali přehrávat a my začali mít problémy. I přes lehký závěrečný nápor jsme nakonec po dobrém výkonu prohráli.

Jestliže byl první zápas hezký ke sledování, tak druhý musel být pastva pro oči. Hned od začátku jsme na Olymp vlétli a náš oponent nevěděl, kam dřív skočit. Holky ho zasypaly salvou střel a o půli jsme měli pohodlný šestigólový náskok. V další části zápasu jsme si chtěli vyzkoušet nějakou tu kombinaci a hru sledujícím fanouškům ještě více zpříjemnit. Ačkoli se zezačátku holky trošku hledaly, tak poté jasně pochopily, co mají dělat. A soupeře párkrát vzaly na projížďku na kolotoči. Skvělý zápas.

Posledním soupeřem nám byl celek SKV, na kterého jsme chtěli vlétnout stejně jako na předchozí dva. Bohužel náš plán hned od začátku zaznamenal výrazné trhliny, když nám největší problém dělalo překonat golmanku, která pouze skákala ven z brány. To začalo holky frustrovat a postupně se přestávaly soustředit na hru. Do druhé půle přišlo lehké uklidnění na obou stranách. Ještě jsme si na závěr vyzkoušeli hru ve čtyřech, která byla sehrána velice dobře až na jeden detail. Nepodařilo se nám skórovat. 

Holky předvedly výborné výkony v rámci celého turnaje. Škoda pouze posledního zápasu, kde se nechaly zbytečně rozhodit rozhodčím a soupeřkami. Obrovská gratulace patří Julče a Zdéně, které nejen, že si připsaly první starty za Mladší žákyně, ale rovnou i první góly v této kategorii. Všem hráčkám děkujeme za předváděnou hru. Jako tradičně děkujeme rodičům i dalším fanouškům za skvělou podporu, protože bez nich by to prostě nešlo. Budeme se na vás znovu těšit na dalším turnaji.

Autor: Dan Ježil