Sépiáci zvládli náročný závěr a slaví premiérové prvenství!

Těžký úkol na jedničku! Služebně nejmladší panteří družstvo na Vinohradech potřebovalo udělat ideálně šest bodů, navíc proti houževnatému Žižkovu a druhé Příbrami. I s podporou necelé sedmdesátky fanoušků se jim to nakonec podařilo a po loňském zklamání si tak definitivně zajistili první místo ve své soutěži!

Tři body proti Žižkovu byly potřeba hlavně proto, že by pak oranžové družině stačila z druhého utkání plichta. Jistě, dalo by se to zvládnout i s případnou prohrou, složité jsme si to ale letos už udělali dost a navíc všichni ještě měli v paměti loňskou blamáž proti Hornetům.

Proti Falconům jsme začali výborně a po gólech Jarmila s Lávičkosem jsme brzo vedli o dva fíky. Úvodní nápor otupil až šťastný gól soupeře, který tím počal nepříjemně napadat zejména na mantinelech a podařilo se mu nás v některých fázích vykolejit z naší hry.

Plynuly z toho i dvě oslabení a tedy i jubilejní 100. trestná minuta v sezoně, kterou obstaral menší Šimi, ten nicméně své provinění vůči slušným mravům napravil lahůdkovým áčkem na Paučise. Definitivní klid na hokejky dal oranžovému válci zkraje třetí části znovu Paučis, jenž nejprve znovu navýšil sépiácký náskok a v nižších soutěžích nepříliš často vídanou přihrávkou na beka pak vyzval ke skórování Mesuta.

Celkový rozdíl mohl být ještě vyšší, nabídnutá dvojnásobná přesilovka ale oko znalce moc nepotěšila, utrápené vítězství navíc Falconi ještě v závěru o dva góly stáhli. 5:3.

Výsledek nám dal do nejdůležitějšího zápasu sezony proti Příbrami již zmiňovanou výhodu – k zajištění celkového prvenství nám v tuto chvíli stačila remíza, která samozřejmě byla daleko od toho, co jsme ze zápasu chtěli vytěžit my.

Utkání, které podle oficiálních údajů sledovalo 65 fanoušků, ale nezačalo vůbec dobře. Úvodní oťukávání, při kterém jsme si teprve obrušovali čerstvě nasazené korčule, už po necelé minutě přerušila chybka v obraně a inkasovaný gól z protiútoku. Naštěstí ale máme Jarmila a než jsme tak stihli začít panikařit, předsezonní posila z Engineers z úniku srovnala a zařídila tak 100. sépiácký gól v sezoně.

V tu chvíli se začal hrát úplně jiný florbal než proti Žižkovu. Oboustranně aktivní s nespočtem šancí a tvrdých osobních soubojů, který v porovnání s ostatními zápasy dne působil na Vinohradech jako zjevení z jiných krajin. Lze i říct, že jsme tahali za o něco delší konec provazu a v závěru první části jsme za vynaložený pot byli odměněni, když to Alchi takticky zpoza brány napálil do beka tak šikovně, že kotouč skončil až v síti.

Ve druhé části se zběsilé tempo lehce uklidnilo, byť se pořád rozhodně bylo na co dívat. Po pár minutách přišel další zasloužený zásah oranžových dresů – několikrát (jednou ve čtvrtek) nacvičené (náhodně vyzkoušené) přenesení hry na Šimiho přes celou šíři hřiště skončilo lehce tečovanou ránou, jenž zaplula náramným způsobem přesně do levé šibenice a dala za vznik asi nejpovedenější zápasové fotce vůbec. Příbram nicméně nelenila a hned záhy využila další chybku v našich zadních řadách, tentokrát po prapodivné polostřele na bližší tyč.

Posledních dvanáct minut sezony začalo nepříjemnostmi po vyloučeních Víti a Tomíka, navíc Palermo začalo hodně kousat a občas nebylo daleko od toho, aby na časomíře svítily dvě trojky. Jednou snad i cinkala tyč, Mára klouzal po brankovišti jako čamrda, na druhé straně pak trojka libovolného draftu Šimi spálil přesně čtyři úniky sám vs. nikdo.

Definitivní pojistka přišla chvíli poté, co byla Márova hlava nakopnuta jako meruna v americkém fotbale – místo přesilové hry byl nařízen pouze volný úder, po němž si však Mesut s Paučisem zopakovali souhru z ranního špílu a první jmenovaný dal definitivní pojistku na v tu chvíli zlaté hokejky. Po výsledku 4:2 tak služebně nejmladší družstvo za bouřlivého jásotu ovládlo svojí soutěž a na druhý pokus si splnilo svůj malý dětský sen.

.

Děkujeme všem fanouškům, co si udělali v sobotu ráno čas a dorazili na Vinohrady sledovat hodinu bláznivého šťouchání! Ligu jsme nakonec ovládli s odstupem minimálně čtyř bodů (záleží na posledním kole), stejně jako loni jsme dokázali nasázet přes sto gólů, s 49 obdrženými navíc máme suverénně nejlepší obranu. Nervíky jsme si potrénovali 107 trestnými minutami, nejpilnější trestanec byl Víťa, jenž zároveňs  tříbodovým odstupem ovládl týmovou kanadu. Dva roky, dva postupy, co dokážeme příště?

Sépiáci Panthers Praha D – Falcons Žižkov B 5:3 online
Sépiáci Panthers Praha D – Palermo Příbram 4:2
online

Autor: Paučis