Poslední zápas Avon Ladies

Na posledním turnaji juniorky čekaly týmy z nižších pater tabulky. V prvním zápase ale nevypadalo, že hrajeme proti poslednímu týmu, minimálně dvě třetiny. Na začátku zápasu nám sice opět vyšla standardka a měly jsme přesilovku, ze které holky vstřelily gól, ale kromě našeho dalšího gólu toho moc k vidění nebylo. Do další třetiny jsme šli s tím, že chceme zvýšit tempo a hrát hezčí florbal. Což se nám i z části povedlo a přidali jsme pár dalších gólů. Třetí část pak byla z našeho pohledu nejpovedenější, kdy se nám do soupeřovi branky podařilo vstřelit více gólů, než za předešlé dvě třetiny a zápas tak skončil v náš prospěch 11:0. Nutno říct, že čisté konto jsme udrželi také díky, jak jinak skvěle chytající Elišce!

Do druhého zápasu jsme chtěly vstoupit ve stejném tempu, jako jsme končily ten první. To se nám povedlo. Po pár minutách jsme ale začaly mít problém s osobní obranou soupeře. Naše neschopnost nabíhat pro balónky a pomoct tak obraně v rozehrání balónku, což by mohlo vést ke vstřelení gólu zapříčinilo to, že stav byl na konci první třetiny vyrovnaný 1:1. Do druhé třetiny jsme nevstoupily o moc lépe a už po první minutě jsme prohrávaly. Naštěstí jsme na to poměrně brzy odpověděly a vyrovnaly tak stav. Do konce třetiny jsme ještě tři góly přidaly a odcházely jsme tak na přestávku mezi třetinami poměrně klidnější. Na lavičce to bohužel vidět nebylo a místo podpory se občas ozvalo i ostřejší slovo. Do třetí třetiny se holky srovnaly, přidaly další tři góly a zápas si konečně užívaly. Radost ze hry nám nemohl vzít ani poslední gól, který se soupeři podařil vstřelit. I přes zranění jsme tak tedy i v posledním zápase získaly 3 body a sezónu jsme tak ukončily na krásném druhém místě.

Chtěla bych holkám za celou sezónu poděkovat, za to že se nevzdávaly a i přesto, že mnohdy to byly lehčí zápasy, tak je nevypouštěly a bojovaly. Zraněným hráčkám přejme brzké uzdravení a holkám, které přechází do žen hodně úspěchů. V závěru bych pak chtěla poděkovat rodičům za podporu v celé sezóně a budeme se v září opět těšit.

Autor: Eliška Škvorová