Junioři B nekončí a jedou dál…

Plány pro turnaj jsme měli jasné – získat 6 bodů… Souboj s Rakovníkem měl být velice jednoduchý, 6 hráčů přece nemůže odolat dvojnásobné přesile.

Zatím co všechny soutěže míří do finále, juniorská G3 liga před sebou měla teprve předposlední kolo základní části. Čekal nás souboj s týmem z Rakovníka ze spodní části tabulky a nabouchaný Tatran, který obhajuje 2. místo soutěže.

A tak trenér stanovil instrukce jasně – nepodlehnout pomalému tempu Rakovníka a tvořit hru.  

 A to se také dařilo, kluci kombinovali, drželi soupeře na vlastní polovině, ale jediné co tomu chybělo, bylo vstřelení branky. To se nám dlouho nedařilo prolomit, avšak naše prokletí zlomil na konci 1. třetiny Förster. Ovšem co se nestalo, zmatek před bránou a je z toho gól. Rozehrávka z půlky, střela a další gól. Takový byl konec 1. třetiny. Nabádání k větší aktivitě kluci nejspíš neposlouchali, protože obraz hry vypadal stejně jako v první třetině.  Do třetí třetiny se šlo za stavu 2:2 a kluci už zřejmě vyslyšeli slova trenéra a začali hrát. Následně jsme vstřelili dva góly, které nám zajistili utrápené 3 body.

O jednozápasové pauze proběhlo promluvení do duše prázdných tváří, zdrcených svým vlastním výkonem.

Naše pauza se chýlila ke konci a neodvratně se blížil zápas s Tatranem. Na klucích byla vidět velká nervozita. Všichni si uvědomovali důležitost tohoto utkání a velkou odpovědnost… A tak musel trenér vytáhnout z rukávu jedno ze svých ES. A to promluvit ke svým svěřencům tak jak to umí jen on a Steve Rogers.

 Od začátku do toho oba týmy vlétly na 200% a bylo jasné, že jsme vstoupili do jednoho z nejtěžších zápasů sezony… Již v první třetině jsme stahovali na dvě lajny. Ale i přes to jsme tahali za kratší konec lana. Několikrát jsme my i soupeř byli jen kousek od vstřelení branky, ale na obou stranách byli muži v „bílém“, kteří oba chytili nechytatelné. Nutno podotknout, že do branky soupeře usedl Linhart, který pravidelně nastupuje v KB lize juniorů a na naší straně to byl první sezónu chytající  Moravec, který chytil vše, co na něj letělo…

K vývoji zápasu se toho moc říct nedá. Bojovalo se o každý centimetr hřiště, nikdo nevypustil ani jeden souboj a nepodcenil ani jednu situaci. V druhé třetině jsme zvýšili náš výkon ještě o level výš a začaly rozhodovat maličkosti. Maličkosti jako Förster s Hajžim v útoku.  A byl to právě Hajžman, který překonal toho parádního gólmana z KB ligy.  Dále jsme jeli na plné obrátky. Dále jsme se soustředili na perfektní obranu a dotáhli zápas do vysněného konce…

Klukům patří obrovská pochvala za jeden z nejlepších výkonů sezóny. Dokázali jsme, že i přes nervozitu dokážeme hrát krásný florbal a porazit velice houževnatý tým, jako je Tatran. Držíme se podobného hesla jako A-tým jen trochu opačně „From zero to hero“.

A všem vzkazujeme „Nekončíme, my jedem dál…“

Autor: Sajsl

Panthers Praha B vs TJ Lokomotiva Rakovník 4:2 (online)

Panthers Praha B vs OpenCamps Tatran Střešovice C 1:0 (online)