Juniorská schizofrenie trvá dál

Poslední dvě utkání v základní části čekaly juniory v hale na Třebešíně. Los vyšel skvěle, a tak jsme si mohli před play-off zahrát s druhým a třetím týmem tabulky a naladit se tak již na vlnu a tempo vyřazovací části. Ještě na úvod podotknu, že v posledních zápasech nás trápily silně nevyrovnané výkony, které navíc držely stejné pořadí, kdy první zápas vyšel na jedničku a druhý stál slušně řečeno za pendrek.

V prvním zápase jsme nastoupili proti Sokolům z Vinohrad, kteří přijeli v silné sestavě ozdobené o několik hráčů s alespoň jedním startem v Superlize. Do zápasu jsme vstoupili famózně, vycházelo nám prakticky všechno, na co jsme sáhli a po první třetině jsme měli pohodlné vedení 4:0. Seděla nám hra soupeře, fungovala rozehrávka přes otevřený střed hřiště a byli jsme velmi efektivní v zakončení. Několik nebezpečných šancí zahasil Kiki a v podobném rytmu se potom nesl celý zápas s tím doplněním, že jsme stříleli další a další branky a Kiki si stále držel čistý štít. Prosadili se i delší dobu mlčící střelci a doufejme že si tak upravili sebevědomí pro vyřazovací část. Skóre se nakonec zastavilo na výrazných 11:0.

Za tenhle zápas kluci zaslouží absolutorium. Až na několik maličkostí nebylo co vytknout, navíc se podařilo udržet čisté konto a celkově byl obraz hry na výbornou.

Ve druhém zápase nás čekali Prague Tigers, kteří potřebovali k jistotě play-off alespoň bod. O rozdílné motivaci jsme si před zápasem jasně říkali a všichni jsme chtěli navázat na výborný výkon z dopoledního zápasu. Utkání začalo nervózně z obou stran, chyběla trochu lehkost a dostavil se i radlický syndrom skákajícího balónku. Po úvodních nepřesnostech se nám podařilo odskočit do dvoubrankového vedení a vypadalo to, že budeme diktovat tempo hry. Následně soupeř korigoval z nabídnuté přesilové hry po vyloučení Márta. Následně se nechal vyloučit za sekání Matěj Kříž a soupeř využil I druhou přesilovku. Oba góly padly po trochu naivních taktických chybách, kdy jsme nebyli schopni udržet obranný blok a zbytečně jsme vystoupili k soupeři #beztechniky. Po odchodu z trestné navíc Kříž počastoval hodnocením výkonu jednoho z rozhodčích, za což obdržel další dvě minuty. Zbytečné. Po této sérii jsme úplně vypadli z tempa a přenechali zápas soupeři, nevěděli jsme si rady s rozehrávkou ačkoli po mantinelu by dokázal projet tank a vedle něj ještě menší autobus. Když už jsme si vypracovali solidní šanci, zůstala bez gólové tečky. Na konci jsme navíc předvedli další dva netaktické prvky, faul za brankou soupeře a rozehrávku úderu i přes signalizovaný oddechový čas. Shrnuto podtrženo, soupeř zápas zaslouženě vyhrál a zajistil si místo v play-off. Gratulujeme, vyhrál lepší tým. My jsme bohužel zůstali výkonem daleko za prvním zápasem.

Poučení, které si musíme odnést je zejména to, že každý zápas se hraje od stavu 0:0, občas je lepší méně mluvit a více hrát a v neposlední řadě se musíme umět přizpůsobit vnějším podmínkám. Když to zvládneme, budeme lepší a budeme schopni udržet vysokou kvalitu dopoledního zápasu.

 

Díky rodičům, hráčům, soupeřům i rozhodčím.

 

Panthers Praha vs. TJ Sokol Královské Vinohrady 11:0 (online)

Panthers Praha vs. Prague Tigers 4:5 (online)