Dorostenky a jejich poslední turnaj!

Na poslední turnaj se dorostenky sešly na hale, kde se tak často nehraje – na Jedenáctce. Jako zpestření nás čekala pauza 5 zápasů. Bylo se tedy na co těšit!

První zápas se Strašecím byl tím, kdy chceme a musíme brát body. Holky se o ně chtěly porvat, šlo přece jenom o poslední zápasy sezóny a pro mnohé vůbec poslední v dorostenecké kategorii. Bohužel po prvních minutách bylo vidět, že tak snadné to nebude. Míčky nám odskakovaly a my také – ovšem za mantinely. Protihráčky na nás nastoupily s tvrdší hrou, která mnohdy sice byla na hranici pravidel, ovšem nedá se na ni vymlouvat. Jako první daly gól právě soupeřky, podařilo se nám ale brzy odpovědět povedenou hrou v přesilovce a za pár vteřin na to hned znovu navýšit. Do druhé třetiny jsme vstoupily lépe a dalším gólem jsme potvrdily naše vedení. To bylo ale vše, co jsme na nějakou dobu předvedly. Poté se dostaly protihráčky do větší herní převahy a začaly s obracením skóre na svou stranu. Na začátku třetí třetiny bylo vyrovnáno. Nakonec se minutu a půl do konce štěstí obrátilo na naši stranu a podařilo se nám vstřelit gól, rozhodnout zápas a připsat si body do tabulky.

Po dlouhé pauze nás čekal poslední zápas proti Tigers. I když soupeřky nastoupily ve slabší sestavě, body se nám získat nepodařilo. První minuty zápasu nevypadaly špatně, holky měly sebevědomí a dařilo se jim na balónku. Bohužel to nestačilo. Sebevědomí zmizelo s jedním smolným gólem a s vlastní brankou. Potom už jsme víceméně odevzdanou hrou nechaly soupeřky střílet góly. Na konci se nám podařilo ještě kosmeticky upravit skóre, to bylo ale z naší strany vše.

Bohužel nám tyto zápasy ukázaly spíše to, co ještě potřebujeme zlepšovat, než to, co už se nám zlepšit podařilo. Není toho sice málo, i tak ale holky za celou sezónu udělaly obrovský posun. Další sezóna bude pro mnohé ještě náročnější a také plná změn. O tom ale až později. Zároveň také nesmíme zapomenout poděkovat rodičům za celosezónní podporu. Budeme se těšit opět v září!

Autor: Eliška Škvorová