Starší žáci: další povedený víkend pro tuhle partu

Po postupu nás tentokrát čekal první koš a v něm známí soupeři Sparta, Chodov a Bohemka.

První zápas jsme hráli proti Spartě. Soupeř se již tradičně mohl opřít o své opory, my jsme se naopak snažili prezentovat týmovou kombinační hrou. Sparta šla po našem nedůrazu na brankovišti do vedení 1:0 již ve druhé minutě. Následovala tuhá bitva o každý kousek, kdy excelovali především oba brankaři. Minutu před koncem poločasu se nám zásluhou Nového důrazu na brankovišti povedlo srovnat stav na 1:1. Ve druhém poločase soupeřovi nejlepší hráči přidali na obrátkách a náš tým se musel hodně ohánět, aby je dokázal aspoň v rámci možností bránit. Ani to však nestačilo a po několika brankách na obou stranách svítilo v čase 24:33 na tabuli skóre 5:3. Následoval timeout a hra bez brankáře, kterou jsme po ráně Járy Petráka dokázali zužitkovat a snížit na rozdíl jedné branky. Následně jsme si ale nedokázali pohlídat všechny hráče soupeře a ten 15 sekund před koncem znovu odskočil do dvoubrankového vedení, které se už do konce zápasu nezměnilo. Obdržené góly pramenily z nedůrazu před vlastní brankou, nepokrytí forehandu střílejících hráčů, a v neposlední řadě také soupeřovo štěstí, které si vybral po střele, kterou si do vlastní sítě tečoval nešťastník Zelinka.

Ve druhém zápase nás čekal Chodov. Tohoto soupeře jsme v letošní sezoně ještě nedokázali porazit a poslední vzájemný zápas skončil pro nás krutých 12:2, což věstilo hodně těžký zápas. Do zápasu jsme si rozdělili role. Druhá pětka (ve skutečnosti sedmička) dostala za úkol bránit soupeře v hlubokém bloku a hrozit z rychlých protiútoků, první pětka naopak měla na soupeře vyvíjet soustavný tlak po celém hřišti. Soupeř byl kvalitně plněnými úkoly zaskočen a nedokázal reagovat. Naopak za nás se zaskvěl parádním  výkonem Dominik Barták, který sám vstřelil hattrick a na jeden gól ještě nahrál Míšovi Petráňovi a podílel se tak na všech našich gólech. Zápas skončil 4:1 pro nás a Chodov je tak i kvůli pořádání Kladna odsouzen k sestupu do druhého koše. V tomto zápase si kluci zaslouží pochvalu za vzorné plnění pokynů.

Pro nás naopak výhra ve druhém zápase znamenala souboj o 3. místo s Bohemkou. První poločas jsme ovládli jak herně, tak i výsledkově 5:0! O přestávce trenér promíchal sestavu (což se později ukázalo jako nešťastný krok) a my se nechali ukolébat dosavadním snadným průběhem. Do druhého poločasu soupeř vysunul napadání a jeho osobní obrana nám začala dělat velké problémy. Sice jsme dokázali zvýšit na 6:0, pak ale soupeř převzal otěže zápasu a postupně snížil až na 6:4. Góly padaly z chyb v rozehrávce, které byly způsobeny jednak vysokým napadáním Bohemky a také nesehraností nově promíchané sestavy. Nic se nezměnilo ani po naléhání trenéra o zjednodušení rozehrávky, a tak jsme se pro jistotu před koncem vrátili do původní sestavy a uhájili v prvním poločase získaný náskok. Na konečných 7:4 ještě upravil v pádu Tomáš Kačer.

V zápase s Bohemkou se ukázalo, jaké problémy nám může způsobit běhavý soupeř s vysunutým napadáním, na které jsme prostě nedokázali správně reagovat a máme tak do příště ještě hodně co zlepšovat.

Autor: Jirka Krůšek