Sobota patřila nejmenším princeznám v daleké Bolce

V úvodním klání nám byly soupeřem holky z Vinohrad, do brány se tentokrát odhodlala Kamča.

smartcapture

Naše sehranost se i přes pomalý začátek zlepšovala minutu od minuty – nečekaná (a první!) trefa se navíc povedla Amálce, která od vlastní brány nahodila balonek tak šikovně, že doplachtil až do soupeřovy síťky. I my sice následně obdržely gól přes celé hřiště, stále se zlepšujícím výkonem jsme ale dokázaly dotáhnout první utkání až do vítězného konce.

Jako druhý na nás vlétl domácí klub z Dobrovic, na kterém bylo od minula znát obrovské zlepšení. Tentokrát se nám nástup moc nevyvedl, byly jsme zbytečně zbrklé a naše nervozita dovolila odskočit soupeři do dvoubrankového vedení. Nějaké vzdávání se nicméně nebylo na místě, po pár minutách jsme dokázaly srovnat a vzápětí odskočit do trháku. Přítomný divák se musel dobře bavit, neb nebyla nouze o pohlednou hru s několika krásnými akcemi.

Po jednozápasové pauze jsme narazili znovu na pražského soupeře, jímž byla tentokrát Sparta. Tady se potvrdila naše neustále se zlepšující sehranost, tentokrát podpořená také tím, že se holky nebály chodit do soubojů a vybojovat tak míčky pro sebe. Samotná hra byla nahoru – dolů, i přes množství zahozených šancí jsme se Spartou dokázaly držet krok a v závěru dokonce utéct do dvoubrankového vedení. To soupeř dokázal stáhnout, jeho timeout nám však nahrál do karet a po domluvené a krásné akci nám další výhru přisoudila přesnou ranou k tyči Kamča.

V samotném závěru celého turnaje nás čekal dosud neporažený Olymp, který běžně nejspíš hraje úplně jiný koš – v tomhle se ocitl snad jen vinou bohů. Od začátku jsme byly pod tlakem a musely jsme bojovat od začátku do konce o každý centimetr hřiště. Nebylo to pro oko diváka asi příliš atraktivní, pro nás však tentokrát nebylo důležité skóre, nýbrž zkušenosti, které jsme díky tomuto měření sil získaly a které můžeme použít zase příště.

I přes závěrečnou prohru se #nejmensiprincezny nemají za co stydět, nechyběla jim chuť bojovat a hlavně měly radost ze hry jako takové. Děkuji Vám všem, pokud jste to dočetli až sem a hlavně děkuji rodičům, kteří byli tou největší oporou.

Panthers Praha – TJ SKV :-)
Panthers Praha – FA MB Dobrovice :-)

Panthers Praha – Sparta Praha :-)
Panthers Praha – Olymp Praha :-(

Autor: Toli