Letňanská šťouchaná

Na další turnaj vyrazily starší žákyně v nezvykle vysokém počtu deseti hráček do pole a jedné golmanky. Trenér jen marně hledal v paměti, kdy měl naposledy k dispozici dvě kompletní lajny.

V prvním zápase nás čekal tým Texasu. Byli jsme favorité a tuto roli jsme chtěli potvrdit. Bohužel náš výkon byl hrozně ospalý, a tak ačkoli jsme byli o něco lepší, tak na skóre se to neprojevovalo. 1:1 zhruba po půlce první třetiny pro nás nebylo moc uspokojivé. Pak začala úřadovat Áďa, která přidala dvě branky a společně s tou první tak měla na svém kontě hattrick. 7 vteřin před první sirénou ještě dokázala dorazit střelu Barči Lůca, a tak jsme šli do rohu sice za pohodového vedení, ale rozladění předváděnou hrou. Po pauze jsme přidali další dvě branky (jednu z nich si v prvním zápase za starší žákyně připsala Kačka Skopová, které tímto gratulujeme) a zdálo se, že je rozhodnuto. Ale pak se holky z hřiště vypařily a nechaly Texas zápas zdramatizovat. Vzali jsme si time-out s vidinou uklidnit hru a přeházeli jsme lajny. Pak se roztrhl pytel s góly na obou stranách a my byli rádi, že jsme první zápas dovedli do vítězného konce.

Panthers Praha – FBC Texas Longhorns DDM P6 9:6

Jelikož se v sobotu hojně ukazovalo sluníčko, část holek se rozhodla strávit čas mezi zápasy opalováním. Léto se přeci jen blíží, a tak je dobré mít nějaký ten základ.

Druhým protivníkem nám byl dobře známý druhý tým Chodova. Panovala obava, jak zápas asi bude vypadat, pokud holky předvedou stejné nasazení jako v tom prvním. Naštěstí se ukázalo, že dřít umějí a na hřišti chtějí nechat všechno. Bohužel kvalita Chodova byla prostě někde jinde a tak i přes rapidně zlepšený výkon jsme museli skousnout vysokou porážku.

Panthers Praha – Florbal Chodov blue 2:11

Pauzu mezi zápasy jsme si znovu dokázali zpestřit pobytem na sluníčku. Tentokrát bylo tématem studium a to, kam by se holky chtěly vypravit na střední školu či gymnázium.

Posledním sokem nám byl celek SKV, který jsme posledně dokázali prorazit. I dnes jsme začali lépe a dvakrát jsme se dostali do vedení díky Lůce a Šárce. Bohužel to nás očividně uspokojilo a začali jsme se sami dostávat pod tlak. Za stavu 3:3 přišel time-out z naší strany, který okamžitě napodobil trenér soupeře. Následovala změna stavu na obou stranách, ale štěstí se přeci jen přiklonilo na stranu soupeře, když se chvíli před koncem dostal opět do vedení a my už nezvládli vyrovnat.

Panthers Praha – SKV 4:5

Ačkoli podle skóre to tak vypadat nemusí, tak jednoznačně nejhorší výkon holky předvedly v prvním zápasu s Texasem. Bohužel stále nevíme, kde je příčina toho, že chtějí hrát naplno jen s lepšími soupeři. Do příště na to snad nalezneme odpověď a nebudeme se muset bát podobného dramatu. Obrovskou pochvalu si za to, jak turnaj zvládly, zaslouží Jolča a Kačka Skopová, které se vůbec poprvé potkaly s pětkovým florbalem (pro Jolču to dokonce byly první zápasy v životě). Děkujeme hráčkám za účast a rodičům i ostatním fanouškům za podporu. Budeme se na vás opět těšit příště.

Autor: Dan Ježil