Junioři úspěšní jen z poloviny

Předposlední turnaj základní části 2. juniorské ligy poslal naše juniory do Nehvizd. Změřit síly měli tentokráte s Falconama a Kobylisama.

V prvním zápase jsme vyzvali papírově slabšího soupeře a rozhodli jsme se tuto příležitost využít k pilování herních situací, které nám ještě nefungují tak, jak bychom si představovali. Toto se potvrdilo hned na začátku zápasu, kdy jsme po neuvěřitelných chybách prohrávali velmi rychle 0:3. Naštěstí to byl potřebný budíček a začali jsme konečně soupeře tlačit a přehrávat z čehož postupně vyplynulo 6 vstřelených branek do konce první části. Soupeře jsme už ve zbytku zápasu do ničeho nepustili a dokráčeli jsme si pro pohodlné vítězství 14:3. Hattrickem se předvedl Tomáš Mánek.

Ve druhém zápase nás čekal soupeř z Kobylis, dalo se tedy očekávat, že se bude jednat o výrazně těžší zápas než v prvním případě. První třetinu jsme prohráli jednobrankovým rozdílem a hned na začátku druhé periody jsme obdrželi druhý gól, když i s trochou štěstí proměnil nařízený nájezd Matouš Neužil. Po dobrém napadání sebral míček Mattes a pohotově zavěsil do horního rohu branky. Bohužel nás to nenastartovalo a po dvou hloupých chybách v rozehrávce a následném nedostoupení soupeře jsme prohrávali 1:4. V poslední třetině se nám už zápas otočit nepovedlo, a tak jsme zcela spravedlivě odešli podruhé v sezoně poraženi. Důvody můžeme hledat v zbytečných nepřesnostech v rozehrávce, ztrátách na středu hřiště a velmi nízkou produktivitou.

Oba týmy se ještě trochu vyhecovaly po zápase v šatnách, kde došlo na klasické měření ega #myjsmeprvni #myjsmehralizamuze, což by při vhodné konstelaci výsledků v posledních dvou zápasech mohlo trochu okořenit semifinálovou sérii play-off.

Máme teď dva týdny, abychom doladili nepřesnosti a připravili se na finální část sezony. Díky rodičům, soupeřům i rozhodčím.

Panthers Praha vs. Floorball Club Falcon 13:4 (online)

Panthers Praha vs. Viking TJ Kobylisy 3:6 (online)