Loupež v Králováku

Rezervní tým juniorů se před sobotním turnajem potýkal s velkou marodkou. Všechny problémy ale byly zažehnány, v počtu deseti lidí do pole a se čtyřmi posilami jsme vyrazili do Králova Dvora bojovat o body proti soupeřům z horního patra tabulky.

Zápas s Olympem, který se před zápasem slunil na třetím místě jsme rozehráli zkušeně a v úvodní části jsme soupeři nedali čuchnout. Góly padaly jako na běžícím pásu, což vedlo k uspokojení v hlavách všech. Soupeř ale během dalších dvou třetin přidal na obrátkách a po našich zbytečných ztrátách a nekomunikaci v obraně nekompromisně trestal. Tabule se po 36 minutách zastavila na skóre 11:5.

Druhý zápas proti prvnímu Královu Dvoru, který byl doposud s 15 výhrami z 16 zápasů suverénně první, nezačal tak slavně. Už v prvním střídání soupeř otevřel skóre. To nás ale nabudilo a těsně před první sirénou nás posunul do vedení 2:1 Waldhauser. Zbytek zápasu byl vyrovnaný, a bojovalo se o každý balon. Chleba se lámal, když pětiminutový trest za nešikovný a bezesporu neúmyslný zásah hokejkou do obličeje soupeře, vyfasoval Lombino. Celých pět minut jsme dokázali soupeřovu přesilovku ubránit a udržet díky tomu vedení 3:2. Naopak v plném počtu jsme byli nebezpeční a odskočili do tříbrankového trháku a v závěru už soupeř pouze skóre korigoval.

Se značně netradiční sestavou, jež byla vynucena nemocemi, zraněními a výlety na hory se nám podařilo „senzačně“ vyloupit Královák. Kádr byl značně obměněný, a proto se zápasy těžko hodnotí vzhledem k těm předchozím. Bylo vidět, jak velkou roli hrají zkušenosti. Výše zmiňované posily hru posunuly o dvě třídy výš a předvedli, jak se florbal hraje. Nezbývá než ocenit jejich nasazení. Dřeli na sto procent a svým nasazením strhli i zbytek „béčkařů“ k vyšší výkonnosti. Do příště se snad už vyléčí všechny neduhy a sejdeme se v tradiční sestavě. Děkujeme rodičům a divákům za podporu.

Panthers Praha B – OLYMP PRAHA 11:5 (online)
Panthers Praha B – T.B.C Králův Dvůr 5:3 (online)

Autor: Lávičkos