Bramborostroj Elévů B

Elévská rezerva se tentokrát představila až při pozdním dopoledni v pražských Kunraticích, kde však i přes 34 vstřelených branek doplatila na stále se opakující hrubky a končí na nepopulární bramborové příčce.

Přitom úvod prvního zápasu s Bohemkou byl jako ze sna. Tradičního soupeře jsme přehrávali s nebývalou lehkostí a sázeli jsme mu jeden fík za druhým, navíc jsme zelenobílým nepovolili prakticky nic vyjma jednoho úvodního zásahu a proměněného nájezdu.

V poločase to bylo už o parník a nic nenasvědčovalo tomu, že nám nakonec zbydou jen oči pro pláč. Klokani se nicméně o přestávce nahecovali a začali nanovo, jejich důraz nám navíc začal dělat obrovské problémy. Po několika hrubicích, kdy jsme soupeře nechali hrát i na hranici našeho brankoviště, stáhli Bohemians původní sedmigólový deficit na rozdíl jediné branky. Překvapivý vývoj nás vykolejil ještě víc a dokonce jsme se dvakrát dostali do ztráty, kterou jsme nakonec stáhli jen s velkým štěstím a hlavně díky Natovi, jenž chytil dva nájezdy. Byla z toho hodně hořká plichta.

Pro kvalifikaci do finále jsme tak museli porazit Start o více jak dvanáct branek, vytyčenému cíli jsme se ale nedokázali přiblížit ani zdaleka. Kunratice jsme sice přehrávali co se týče gólů, leč nasazení bylo úplně jinde než proti Bohemce.

Hra, která chvílemi připomínala chodecké závody vozíčkářů, se vyvíjela víceméně celou dobu v náš jedno až dvoubrankový náskok, ten navíc Start v závěru dokázal srovnat. Až tři góly těsně před sirénou znamenaly postup do zápasu o bronz.

Tam čekaly Černošice, toho času pouze ve čtyřech hráčích do pole a navíc s gólmanem z přípravky. To, co by normálně byla relativně jednoduchá práce, se ale zvrhlo v nekoukatelnou šťouchanou, v níž jsme pořád dokola nechávali soupeři příliš mnoho prostoru a naprostou většinu zápasu jsme odchodili. Právě výškově nevýrazný soupeřův gólman byl jediným důvodem, proč skóre narůstalo přibližně stejným tempem na obou stranách.

Nepomohla ani poločasová přestávka, i druhá půle tak byla na úrovni mnohem nižších košů, než který jsme v tu chvíli hráli. Nakonec padlo bláznivých 27 branek, což bylo ale asi jediné vzrušení pro fanoušky, kteří měli v t chvíli plné právo na vrácení vstupného. Alieni navíc byli o gól šťastnější, po mizerném výkonu tak odcházíme s bronzovou medailí.

Škoda, že většinu zápasů prohrajeme jen proto, že se bojíme každého inkasovaného gólu. Krásně to bylo vidět hlavně proti Bohemce a Černošicím, které jsme jinak technicky a kombinačně přehrávali. Děkujeme rodičům za podporu a budeme se těšit příště.

Panthers Praha B – FbŠ Bohemians :-|
Panthers Praha B – Start98 Kunratice :-)

Panthers Praha B – Alien Nation :-( (o 3. místo)

Autor: Paučis