Hrajeme s Mělníkem, tak co se může stát…

Takhle nějak začínalo další setkání mužského Éčka v Černošicích, kde se konalo předposlední představení této sezony. Zápase s Mělníkem předcházelo ještě utkání s Kubánským klanem

Díky sobotní ztrátě nejbližších pořadatelů se vrátila situace ohledně prvenství v lize do našich rukou, takže jsme do nedělního turnaje vstupovali odhodlaní urvat 2 výhry. Soupeři ze spodní půlky tabulky, vcelku klasická sestava, jen jsme tentokrát přijeli „pouze“ s dvěma formacemi.

Kubánský klan proti nám nastoupil se sedmi borci a hráčem v brance, takže bylo jen na nás, jak se s tím popereme, a vlastně jsme pokračovali v trendu z minulého turnaje, tedy hře proti poctivému betonu soupeře. Naše výkony (a střelecká potence) byly o trošku lepší, takže už zkraje první třetiny vstřelil branku Míla Mattes a do jejího konce ještě navýšil vedení na 3:0 Michael Rudolf.
V půlce zápasu už to ale bylo jen o jednu branku, dvakrát jsme byli nedůrazní na vlastním brankovišti a soupeř dvakrát vsítil. To naštěstí byla jediná slabší chvilka, kterou si panteři vybrali, naopak se o chvíli později probral opozdilec Nepraš a během 2 minut vrátil tříbrankový náskok i klid na naše hokejky. Poté ještě dokončil hattrick Rudy.
Závěrečná třetina začala opět nepohlídaným výběhem soupeře, na který dokázal hned po 7 sekundách odpovědět jasný muž zápasu Rudy svou čtvrtou brankou a 3 minuty před koncem uzavřel gólové účty povedenou ranou kapitán David Volek.

Druhý zápas proti Mělníku nabídl již slibované drama. Již ve třetí minutě jsme po dvou situacích v našem brankovišti, kde jsme byli opět příliš nedůrazní, prohrávali 0:2. Takže bylo jasné, že toto bude klasický zápas, kde se bude favorit trápit. Naštěstí jsme zvládli zásluhou Volka (po asistenci Knoblaua) a Šimůnka (po asistenci Mattese) ještě do konce třetiny vyrovnat. Ve druhé třetině se obraz hry přetvořil k tomu, jak by měl dle papírových předpokladů vypadat. Soupeř zamčený na vlastní polovině, nicméně neustále hrozil z brejkových situací. V této třetině se prosadil Šáda (po další asistenci Knoblaua), následně Bendík (po asistenci Nepraše) a Šimůnek.
Do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 5:2 pro nás a zdálo se, že je více méně rozhodnuto, ale Mělník se s tímto stavem nechtěl smířit. Už ve třetí minutě vyšachoval obranu a snížil na 5:3. Tři minuty před koncem třetiny bylo ještě hůř, neboť po obdobné situaci Mělník snížil na 5:4 a začal se tlačit za vyrovnáním. Naštěstí se nám podařilo hrát konec třetí třetiny převážně na balonku a držet ho na polovině soupeře a nedovili jsme mu hru v šesti. V poslední půl minutě se o menší infarkt celé střídačky postaral Bicek, když se výhozem snažil pomoci týmu a nastartovat protiútok za účelem uštědření poslední rány, ale výhoz byl zachycen na středu kousek před brankovištěm. Naštěstí soupeř nabídnutou šancí pohrdl.

Suma sumárum, 2 výhry a povinných 6 bodů, i když hodně ubojovaných, ale jak by řekl klasik: „Důležitý jsou body, na ostatní se vy***.“

Autoři: Ondřej Svoboda a Lukáš Bicek

Panthers Praha – Kubánský klan 8:3 (3:0, 3:2, 2:1)
Panthers Praha – Floormaniacs Měník 5:4 (2:2, 3:0, 0:2)