Ženy B vyválčily 6 bodů!

Ženy B odehrály dva zápasy a odváží si po víkendu plný počet bodů! K průběhu utkání se vyjádřila Kristýna Vranová, která se zhostila role trenérky!

Jak bys zhodnotila první zápas se Spartou? 

Myslím si, že jsme byly po celý zápas lepším týmem, měly jsme hru pod kontrolou, soupeře napadaly na jeho polovině a využívaly jejich chyb v obraně. Zaslouženě jsme zvítězily a holkám děkuji za hru.

 

Mezi oběma týmy panuje velká rivalita. Jak jsi jí vnímala ty jako nováček na trenérské pozici u žen B? 

Nějak jsem tu rivalitu ani nepocítila. Soustředila jsem se hlavně na hru, na koučování a ne na to, že jsem byla nováčkem nebo, že se hrálo proti rivalkám. 

 

Jak bys zhodnotila druhy zápas s Prague Tigers?

Už od začátku utkání jsme věděly, že to bude tvrdý a fyzicky náročný zápas a že výhra nebude jen tak zadarmo. Z naší strany se hrál už od začátku opatrný florbal, kdy jsem po holkách chtěla staženou hru dozadu, využívat chyb soupeře na naší půlce a hrát na brejky, což se nám v prvních dvou třetinách dařilo. Občas jsme i kombinačně zatáhly soupeře na jejich půlku a dokázaly zaskórovat. Třetí třetinu už jsme si zvládly v klidu pohlídat a dotáhnout zápas do vítězného konce. Podržela nás i dost gólmanka, které patří velká zásluha na výhře nad Prague Tigers.

 

V týmu Prague Tigers je pár holek, které dříve hrály extraligu. Jak jste se s nimi popasovaly? Měly jste na ně speciální taktiku?

V obou týmech jsou hráčky, které mají zkušenosti s extraligou a nemyslím si, že by se jich holky bály. Kromě toho, zápas nevyhrává jedinec, ale celý tým. Taktika byla jen jedna: poslouchat pokyny trenéra! (Neprozradím své know how)

 

A nyní už jen poslední otázka – Jak bys zhodnotila svůj první turnaj žen B, který jsi trénovala úplně sama?

Mám ráda výzvy a ničeho se nebojím, takže to pro mě bylo z trenérského hlediska skvělou zkušeností do budoucna. Dále doufám, že podobných příležitostí bude více.

 

Autor: Kristýna Vranová, Dan Škvor