Muži C znovu v akci!

V sobotu si hráči C POWER museli přivstat, neboť první klání 19. kola proti Kostomlatům bylo zahájeno již o osmé hodině ranní v Čakovicích, na samém okraji Prahy.

V první třetině měl zápas pozvolné tempo, což se podepsalo i na laxním zakončení. Až na jednu výjimku, kdy se kostomlatský borec trefil téměř z půlky backhandem přesně k tyči, se skóre neměnilo a my prohrávali už 0:1.

Do druhé části jsme však vstoupili s větší rychlostí a přesností na holích a po krásných kombinacích Martin-Poky-Danda jsme otočili skóre na 1:2 (poslední dva jmenovaní se při druhém gólu prostřídali). Dá se říct, že jsme třetinu měli se skvěle chytajícím Zekem pod kontrolou, jelikož po dlouhé době vsítil Benďas a na 1:4 Martin. Soupeř poté odpověděl nahrávkou zpoza brány a přesnou střelou, kterou snížil na 2:4.

Třetí perioda byla ve stejné režii jako předchozí. Nejenže skončila opět 1:4 v náš prospěch, ale hru jsme v pohodovém tempu kontrolovali. Trefili se Fanda, Danda, Martin přidal gól z nájezdu a na 2:8 upravil pěknou střelou Schürrle. Poslední slovo měl soupeř z Kostomlat, který korigovali na konečných 3:8, a tak se C POWER dočasně vyhřívali na špici tabulky.

Do druhého zápasu jsme naskočili bez Kamila, kterého zastoupil Ondra Bendík. Od začátku bylo jasné, že soupeř z Nebušic bude hrát mnohem nebezpečnější florbal, než náš první sok. Soupeře jsme se nezalekli a po dorážce Fandy v 2. minutě jsme vedli 1:0. Soupeř ovšem ve svém kádru skrýval spoustu šikovných hráčů, a ti si navzájem připravili góly do prázdné branky. 1:2. Nicméně po pěkné nahrávce Davida se trefil Danda na 2:2. Zápas měl vysoké tempo, nabízel spoustu gólovek, což vyústilo v stav 3:5 po první třetině, kdy se ještě jednou trefil Danda, který tak zaznamenal již 28. gól v sezóně.

V druhé třetině jsme zlepšili hlavně hru do obrany a po brance Shürrleho jsem ji vyhráli rozdílem branky 1:0.

Ve třetí třetině jsme se soupeřem hráli opět vyrovnanou partii až do stavu 5:6. V přesilovce se trefil Martin. Závěrečný nápor nám však nevyšel, a po nechytatelné střele a gólu do prázdné branky jsme prohráli 5:8. Nutno podotknout kvalitu soupeře především v zakončení, kdy na jejich nechytatelné střely neměl Zeke nárok.

Všichni hráči, kteří nastoupili k oběma duelům bodovali. To potvrzuje kvalitní týmovou souhru, a i přes některé individuální chyby jsme sehráli i celkem florbalově pohledné partie.

Statistika:
  • Shürrle 2+1
  • Vítek 0+1
  • Fanda 2+1
  • David 0+2
  • Poky 1+3
  • Venca 0+1
  • Benďas 1+2
  • Martin 3+0
  • Danda 4+1
Autor: Fanda Novosad