Mladší žákyně s 50% bilancí

Netradičně v odpoledních hodinách odehrály na Praze 11 Mladší žákyně svůj další turnaj, na který dorazily ve dvou kompletních lajnách.

Vstup do prvního zápasu byl více než vlažný.  Během úvodních vteřin padlo do naší brány několik gólů, které pramenily především z chybného bránění situací 2 na 1. Ač jsme se snažily chodovské hráčky rozebírat a pár gólů se povedlo vsítit i nám, opakované chyby nás stály naději na výhru. Druhou půli holky odjezdily, přidaly na tempu i frekvenci střel, ani tak se nám však už vývoj zápasu zvrátit nepodařilo. Nutno podotknout, že zatímco my jsme do třetího koše postoupily, Chodov do něho sestoupil z koše druhého. Za celý turnaj byl tak právě tento zápas tím, ve kterém jsme narazily na nejtěžšího možného soupeře.

S čistou hlavou a plny odhodlání jsme společně vstoupily do druhého utkání proti soupeřkám z Boleslavi. Ty zvolily taktiku dlouhých nahazovaných míčků a častých výběhů zpoza naší branky, které nám však vůbec nesedly. Protihráčkám jsme dopřávaly dostatek času i prostoru, a ačkoliv jsme měly početní výhodu a kvalitativně jsme byli lepším týmem, na hřišti se nám tyto skutečnosti předvést nepodařilo. Pohlédnou florbalovou akci zakončenou gólem předvedla Kamča s Anetkou, abychom ale zápas vyhrály, bylo by takových třeba mnohem více.

Překvapení. Tak by se dal jednoduše nazvat třetí zápas s celkem Tigers. První gól zápasu, který jsme vyslaly do soupeřovy svatyně, jako by předznamenal průběh celého utkání. Po předchozích zápasech začaly holky zodpovědně plnit pokyny a k vidění bylo několik pěkných útočných akcí. O přestávce se mohlo zdát, že už máme derby pod kontrolou. Hráčky Tigers se však postaraly o pořádné drama, dotáhly nás na rozdíl pouhého gólu a ukázaly nám, že usínat na vavřínech se nemá. Naše touha po výhře však byla větší. I přes mírně hektický závěr, kdy nás vystrašila hra ve čtyřech, kterou se protihráčky pokoušely rozložit naši obranu, jsme už vedení udržely a mohly se radovat ze zasloužené výhry.

Průběh posledního zápasu jako by byl psán perem samotného Shakespeara. Nejen, že se jednalo o pořádné drama, ale větší část také připomínala tragédii. Omluvou nám může být, že jsme zápas rozehrály až kolem šesté hodiny, na což nejsou naše mladé princezny zvyklé. Po precizním výkonu ve třetím zápase se vsak zdálo, jako by za náš tým nastoupily jiné hráčky. Ačkoliv nám soupeř hru usnadňoval, jak se dalo, hledal se nám recept na jejich pasivní styl hry těžko. Místo toho, aby poslední zápas dne připomínal napjatý boj, jako tomu bylo v případě Monteků a Kapuletů, nechávaly jsme si jeho skóre pomalu protékat prsty. Po několika obdržených gólech a nakonec i pár těch, které jsme dali my, jsme se však konečně vzchopily. Pořádně slyšet bylo i publika, které hnalo holky vpřed. Skóre Wizards se nám podařilo dotáhnout a zápas v závěru zvrátit v náš prospěch. Ačkoliv trenéři byli místy na pokraji nervového zhroucení, stejně jako Ofélie v jedné z Shakespearových nejslavnější tragédií a atmosféra na střídačce místy připomínala jeho nejznámější divadelní romanci s názvem Bouře, všichni se obešli bez újmy a domů jsme odjížděli s bilancí dvou výher ze čtyř. Čtenáři, který na hale nebyl přítomen, by se tak skoro mohlo zdát, že celý zápas připomínal spíše název komedie Mnoho povyku pro nic.

Děkujeme rodičům, kamarádům a fanouškům za podporu, přejeme hezký zbytek víkendu a těšíme se na příště.

Panthers Praha – Florbal Chodov :-(
Panthers Praha – Florbalová akademie MB :-(

Panthers Praha – Tigers Jižní Město :-)
Panthers Praha – Wizards :-)

Autor: Terka