Juniorky doma stoprocentní!

O víkendu Juniorky pořádaly turnaj na domácí hale. Kdo se s kým pohádal a kdo komu popřál se můžete dočíst v článku od jejich trenérky Elišky.

V prvním zápase nás čekal tým z Vinohrad, který se nám sice už podařilo dvakrát porazit, ale i tak jsme zápas nechtěly podcenit. Holky nastoupily na Sokolky důrazně a byla vidět jejich jasná převaha. Tu se podařilo již v druhé minutě zápase zužitkovat Evě Charvátové, která nastoupila poprvé v životě k ligovému zápasu a již s prvním dotykem balónku se jí podařilo dát gól. To ale bylo bohužel vše, co jsme na dlouhou dobu mohly vidět. Pokud nepočítáme výměnu názorů mezi trenérkou a rozhodčím, který se rozhodl, že rameno je vlastně pánev  tudíž je naprosto v pořádku, pokud s ní posíláme soupeřky (rozumějte naše hráčky) za mantinel.
.
Ale zpátky ke hře, naše převaha byla sice zjevná, ovšem pořád předvedená hra nevypadala tak, jak jsme zvyklí. Za zmínku stojí povedená standardka holek, ze které jsme trefily bohužel jen tyčku. Konečně 5 minut před koncem 2. třetiny se nám podařilo dát gól a svoje vítězství jsme potvrdily ještě dvěma dalšími v následující třetině. Bohužel nula nepřišla, protože ke konci se již objevila ztráta koncentrace a soupeřky tak ještě kosmeticky upravily skóre na 4:1.
.
Do druhého zápasu jsme vstupovaly s holkami z Budějovic, kterým se minule podařilo nás překvapit a porazit. Chtěly jsme do něj tedy nastoupit zodpovědně a především s lepší předvedenou hrou než v posledním zápase. Což se nám podařilo a první gól jsme vstřelily z přesilovky, kdy se soupeřky nachytaly na dobře provedené standardce a byly vyloučené za nedovolenou vzdálenost. Další šance jsme místo spalování proměňovaly a 5 minut do konce utkání jsme vedly 12:0. Nutno také dodat, že díky dobře postavené bráně a především skvěle chytající Elišce, která vychytala jeden nájezd ze dvou.
.
A právě tím gólem z nájezdu to začalo. Snad si holky řekly, že do konce zbývá už jen 5 minut, tak to tedy nějak „doklepem“. Bohužel protihráčky ukázaly svou kvalitu a podařilo se jim ještě vstřelit 4 góly. I tak to ale byly 3 body pro nás. Pogratulovat bychom chtěli Evě, která se v druhém zápase nespokojila s jedním gólem, ale dala rovnou se tři. Zároveň přejeme zraněné protihráčce, aby byla co nejdříve v pořádku.
.
Závěrem bych chtěla holky pochválit za předvedenou hru v přesilovce i oslabení. I když pořád je co zlepšovat a musíme si pamatovat, že zápas trvá 45 minut a po celou dobu je třeba na něj být soustředěné. Poděkovat bychom chtěli nejen rodičům za podporu, ale s Danem i holkám za přání k narozeninám. ♥ Příště se budeme těšit na posledním ligovém turnaji v této sezóně.
.
Panthers Praha – TJ SKV 4:1
Panthers Praha – Štíři České Budějovice 12:4
Autor: Eliška