Dva body Dorostenců B

V neděli se náš dorostenecký tým sešel ve školní hale v Benešově.  První zápas nás čekal třetí tým tabulky a to domácí Benešov.

Zápas nezačal zpočátku dobře, protože jsme klasicky prospali první třetinu zápasu,  soupeřovy nahrávky na střed od mantinelu jsme taky nedokázali pokrýt, a tak na konci první třetiny svítil na tabuli stav 1:0 pro soupeře. Do druhé třetiny už jsme vstoupili mnohem lépe a předvedenou hru zlepšili. Bohužel se nám opět párkrát nepovedlo pohlídat  nahrávky na střed a soupeř svůj náskok stále zvyšoval. Poté jsme už ale zabrali a zápas ještě zdramatizovali dvěma vstřelenými góly. Ve třetí třetině jsme konečně začali jezdit na plné otáčky a povedlo se nám srovnat skóre zápasu z hole Lukáše Bárty. Na konci třetiny jsme měli příležitost zápas otočit díky přesilové hře, kterou jsme dostali k dispozici tři minuty před koncem. Přesilová hra ale dopadla nejhůře, jak dopadnout mohla. Všichni se bezhlavě vložili do útoku a nikdo nebránil. Rychlý protiútok soupeře a situace jeden na nikoho. Skvěle chytající Alex neměl šanci. Zápas jsme tímto gólem prohráli. Podle slov trenéra na konci zápasu jsme hráli celý zápas dobře, vyjma první třetiny, a byli minimálně rovnocenným soupeřem.
Autor: Lukáš Bárta

O delší pauze jsme se všichni rozdělili. Někteří šli na oběd, jiní zase objevovat krásy Benešova. Kuriózní byla skupina Vycpálek, Ladra a Šťastný, kteří odcestovali do Sázavy stěhovat chatu… 

Jako druhý soupeř nás čekal tým Sokolu Rudné. Oba celky věřili ve výhru, nechtěli se spokojit s jiným výsledkem. Ovšem lépe začal tým Rudné, dal první 3 góly a vypadalo to pro ně slibněji. Náhle ovšem vstřelil po spolupráci s Jakubem Žižkou gól Adam Beneš. Pak ale Rudná odpověděla dalším gólem. V půlce zápasu, ale začaly Rudné těžknout nohy. A tak začali Panthers dotahovat, další gól přidal Michal Ladra a poté znovu Beneš. Dlouho se nic nedělo a vypadalo to pro nás špatně, ale náhle se povedlo vstřelit branku Filipovi Urbanovi a šlo se na nájezdy. V nich byli úspěšnější Panthers a na nájezdy zaslouženě vyhráli 5:4.
Autor: Adam Beneš 

Komentář trenéra:
Předvedená hra rozhodně neodpovídala počtu získaných bodů. Především v prvním zápase jsme si zasloužili alespoň bod. Předvedli jsme dnes svůj vysoký nadstandard. Musíme se naučit hrát na sto procent po celý zápas a ne jen po připomenutí trenéra. Nicméně jsem rád za výrazné zlepšení, bylo vidět, že kluci chtěli hrát a vyhrát. Velice mě překvapilo jak se kluci chovali, vzájemně se podporovali a konečně bylo vidět že jsou týmoví. Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří nás přišli doplnit jak z řad Starších žáků tak Dorostenců A. Děkuji také rodičům za odvoz a podporu.
Autor: Sajsl

Panthers Praha – SK Florbal Benešov 5:6 (0:1, 2:3, 3:2) online
Panthers Praha – Sokol Rudná 5:4pn (0:1, 2:3, 2:0, 0:0) online