Mlži B v Kolíně znovu přepisovali rekordy

Rezerva Mladších žáků se po necelých dvou měsících znovu vrátila do 5. koše, kde i tentokrát přepisovala klubové rekordy. Od senzačního postupu ještě o patro výš je nakonec dělilo pouhých dvacet minut, konečné druhé místo však je i přesto nejlepším výsledkem Mlžů B vůbec!

Brzkému vstávání a náročné cestě do vzdáleného Kolína následoval souboj právě s domácími Pitbully. Snad poprvé za poslední dva roky jsme s nimi dokázali herně držet krok a co se týče nasazení je možná i trochu přehrávali. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, z naší strany většinou po standardkách, Kolín naopak těžil z drobných chybek v panteří obraně.

Pěkný zápas jsme mohli rozseknout v závěru po doslova vymodlené přesilovce, ta ale byla na rozdíl od všeho ostatního z našich barev prachbídná. 3:3.

V aktivní a důrazné hře jsme chtěli pokračovat i proti Boleslavi, která nám však hned v prvním střídání dala hodně smolný gól. Nabuzené Pantery to nakoplo ještě více a vidina finále se jim hodně přiblížila poté, co to soupeři vrátili hned trojnásobně. V tu chvíli nás bylo plné hřiště, v boleslavském brankovišti to cinkalo jak ve směnárně, potřebný čtvrtý gól jsme ale nedokázali vstřelit.

Soupeř tak zůstal gólově na dostřel a ve druhé půlce hru vyrovnal. Do té chvíle suverénní Panteři začali trošku zmatkovat a dovolili Bolce snížit, hned vzápětí nicméně vrátil trochu klidu na naše hokejky Óňa z úniku. Minutu před koncem však Boleslav znovu snížila a šla do hry bez gólmana – i přes početní nevýhodu jsme nakonec těsné vítězství ustrážili, byť to byl takový nervák, že z toho paní správcové div neodešla kardiopumpa.

V cestě do vysněného čtvrtého koše tak stál už jen Falcon, jenže než jsme na něj podle původních plánů stačili vlítnout, prohrávali jsme o tři góly. Ty naše sebevědomí rázem srazily až někam hluboko pod místní parkety a byť jsme postupem času dokázali srovnat se soupeřem tempo a krok, nepodařilo se nám překonat výtečnou gólmanku na opačné straně hřiště.

To se nezměnilo ani ve druhé půli, kdy nám Falcon nasypal další tři fíky. Bohužel jsme stále nedokázali slibné věci dotáhnout do konce a chvíli před koncem definitivně odpadli po šestém gólu, kterému předcházel náš hloupý a úplně zbytečný faul na hráče bez balonu. V konečném zúčtování tak bereme stříbrné medaile.

Ty jsou sice největším úspěchem Béčka v celé historii klubu, leč i tak po nich zůstává trochu smutku, protože postup byl na dosah. Falconi byli zkrátka daleko efektivnější, což je věc, s jejíž absencí se dlouhodobě potýkáme my – více než čtyři góly za jeden zápas jsme dali naposledy v půlce listopadu.

Děkujeme rodičům za podporu.

Panthers Praha B – Pitbulls Kolín :-|
Panthers Praha B – Florbal MB :-)

Panthers Praha B – Floorball Club Falcon :-( (o 1. místo)

Autor: Paučis