Dorostenci na postup na MČR nedosáhli

Až v posledním letošním turnaji nejvyšší dorostenecké ligy se měla vyřešit hádanka, kdo nakonec z naší skupiny postoupí na MČR ze čtvrtého místa. Karty byly rozdány jednoznačně, v posledních dvou zápasech jsme vinou horšího vzájemného zápasu museli vybojovat více bodů než Sparta. V cestě nám stála plně nabitá Bohemka a předposlední Kobylisy. Sparta se utkala s Tatranem a Startem.

V prvním utkání nás čekala nabitá sestava Bohemky, která přivezla všechny hlavní opory. Vstup do zápasu nám nevyšel úplně podle představ, protože už po 3 minutách jsme měli ztrátu dvou gólů. Z přesilovky korigoval Petrák a vypadalo to, že jsme se konečně zbavili nervozity z úvodních minut. Potom ale přišla 4 gólová série soupeře, která na tabuli vykreslila hrozivě vypadající stav 1:6. Do konec druhé třetiny jsme dokázali korigovat z hole Waldhausera a Ježka, který zakončil sekundu před druhou sirénou. Vzhledem k tomu, že jsme potřebovali bodovat, vysunuli jsme napadání, a i přes další inkasovaný gól jsme soupeřův náskok dotáhli až na rozdíl dvou branek. V tuto chvíli jsme měli i více ze hry a také spoustu šancí ke vstřelení dalších gólů. Bohužel jsme žádnou z nich nevyužili a soupeř nám odskočil až do konečného stavu 6:10.

Vzhledem k výhře Sparty nad Tatranem nám už v posledním zápase o moc nešlo, což se zcela zřetelně projevilo, a výkon nejde ani moc hodnotit. Po velkém množství nepřesností, negativity a individuálních chyb jsme nakonec utrpěli výhru 7:5.

 

Na MČR jsme tedy o horší vzájemný zápas nepostoupili. Při konečném hodnocení nás mohou určitě mrzet dvě remízy s Kladnem a prohra s Tatranem vteřinu před koncem zápasu. Na druhou stranu, nemůžeme hodnotit sezonu jinak než jako úspěšnou. Prakticky celou sezonu jsme odehráli se zapojením více než jedné lajny starších žáků, jako nováček soutěže jsme se až do posledního kola rvali o konečné čtvrté místo a postup a dokázali jsme bodovat se všemi soupeři, kteří skončili tabulkově nad námi, vyjma již zmíněného Tatranu. V týmu vidíme velký potenciál, je zde spousta talentovaných a schopných hráčů, kteří mohou při spoustě tvrdé práce a trochy štěstí již od příští sezony nastupovat v mužské kategorii. Více než 10 hráčů letošního kádru se pro příští sezonu posune věkově do kategorie juniorů, a naopak přijdou kluci ze starších žáků, přičemž velká část z nich nabírala zkušenosti již letos. Dovolím si tvrdit, že se o budoucnost nemusíme v následujících letech obávat.

 

Rádi bychom za trenérský tým i celý klub poděkovali všem hráčům za odvedené výkony po celou sezonu, děkujeme rodičům, za jejich celkovou podporu, speciální poděkování patří pánům Petrákovi a Ulrychovi, kteří zajistili přibližně 100 GB fotek a videí, a Karel nás i několikrát doplnil nebo úplně nahradil na trenérské stolici. Nevím určitě, jestli můžeme jako realizační tým poděkovat Janě, protože ji bereme jako naši součást, takže Jani děkujeme za ošetřování všech bolístek a doplňování potřebné energie a taky klidnění občasných výstřelů testosteronu. Takže ještě jednou děkujeme všem za další zajímavou, napínavou a úspěšnou sezonu!