Béčko starších očima Dráši

Rezerva týmu Starších žáků má za sebou 9. turnaj letošní sezony a protože stálí trenéři museli být jinde, ke kormidlu se postavil Dráša ten Vám taky přináší svoje stručné postřehy.

Na prvním zápase v Benešově se kluci ještě potřebovali probrat, ač jsme začínali jedním z posledních zápasů. Ale to se na chvíli povedlo a nám se podařilo vstřelit úvodní branku. Gól vstřelil náš nejúspěšnější útočník Šimon Čížek a asistoval mu Marek Bauer. Ale dlouho jsme se neradovali, protože soupeř nedlouho na to vyrovnal. Bohužel pro soupeře, se Matyáš Sabák probral ze svého zimního spánku, vzal balón a obnovil jedno gólový rozdíl. Bohužel pro něj, jelikož jeho číslo nosí hráč Karel Lipovský, tak také zapsali jemu jeho gól. Zbytek poloviny jsme se marně snažili rozdíl ještě zvýšit, avšak marně. V druhé polovině zápasu bylo pro naše diváky lepší, protože až na pár úniků nám soupeř nepohrozil. Většinu času jsme se je snažili držet v zámku, což se nám v rámci možností dařilo, jen náš zámek měl pár chyb. První byla, že se balónek pohyboval spíše za soupeřovou bránou než u obránců, kteří by s ním mohli udělat větší neplechu. Za celou hrací dobu druhé poloviny nepadl ani jeden gól a proto zápas končí za stavu 2:1.

Druhý zápas byl proti lehce technicky lepšímu soupeři, což klukům nemělo dělat problém, bohužel problém jim to dělalo. Kluci nedokázali prorazit jejich beton. Na konci, když už to vypadalo, že oba týmy odejdou po první polovině bez vstřelené branky, se soupeři podařilo uniknout a vstřelit gól. Ač rozhodčí byl jasně přesvědčený že udělal dobře a gól padnul čistě, já s ním nesouhlasil. Nejen, že si nevšiml že balón byl vyseknut gólmanovi z rukou, ale přehlédl hráče, který gól vstřelil, že stojí celou nohou v brankovišti. Druhou polovinu jsme se snažili jak jen jsme mohli, ale góla se nám vstřelit nepovedlo a bohužel soupeř svůj náskok jen navýšil. Konec zápasu 0:4.

První polovina třetího zápasu, o třetí místo, byla dost vypuštěná kluci se nesnažili ani na 75 %. A tak jsme z první poloviny odcházeli jako poražení. Avšak v druhé polovině byli kluci namotivovaní vyhrát a tak druhá polovina se s tou první nedá vůbec srovnávat. Projevil se zde kapitán týmu David Doležal, který vstřelil srovnávací gól. A následně kombinace Matyáše Kopáčka a Vojty Hegara, kdy Vojta nahrál Matyášovi do prázdné brány a ten vstřelil rozhodující gól. Konec zápasu 3:2. 

Ač výsledky neukazují nějaký velký válec naopak ukazují naše chyby, díky kterým víme, co zlepšit na cestě do vyššího koše.

Autor: Tomáš Dráša Drašnar