Sépiáci si v Dobříši zajistili postupové příčky

I podruhé za dva roky existence dosáhnou Sépiáci na svůj sezonní cíl. V dobříšském bludišti si třemi body zajistili postup o patro výš, zda to však bude ze zlaté či stříbrné příčky, napoví až poslední kolo na Vinohradech.

S těmi se zároveň družina v oranžovém utkala jako první, navíc v brzkých ranních hodinách, kdy i průměrný kohout měl ještě dlouho před budíčkem. Dopravu a orientaci na místě navíc zkomplikovaly místní technické vymoženosti, ze kterých nesmíme opomenout zejména náhodné uspořádání toalet, šatny s vizáží steampunkové kotelny či vyhlášené „dveře pro Hagridy“.

SKV si v posledních kolech několikrát důrazně vyšláplo na týmy ze špičky, obezřetnost tedy byla na místě. Žlutí se navíc ujali vedení, ze hry jsme však měli více my a hbitého čapíňa soupeře jsme zasypávali podstatně častěji, než soupeř Máru.

Brzy přišlo srovnání a postupné otáčení skóre. Na 1:1 to sázel do prázdné Kuba po brutálním fatálu obrany, dvoubrankové vedení před třetí třetinou zajistili Lávičkos a po zkoupání všech přítomných Jarmil. Ten byl i u asi definitivní pojistky zkraje třetí části, kdy jednou přihrávkou přes půl hřiště nachytal celou vinohradskou obranu na švestkách a Tonda pohodlně dával na 4:1.

Z herní převahy se stala dominance, SKV už jen nahazovalo, klasicky jsme ale dosáhli průměru jednoho gólu na deset šancí. Jednoho rohlíka do víka zakroutil asi po půl roce Mesut, zdánlivě konečný výsledek ale ještě vteřinu před koncem po prapodivném Paučisově áčku upravil Tonda, přičemž se balonek za brankovou čáru šoural pomaleji, než Per Mertesacker po hřišti v libovolném ligovém utkání. 6:1.

Poznávání krás místního Penny bylo při dvouhodinové pauze odloženo kvůli dešti, mapování haly pak překazila paní správcová, jenž halovou restauraci kategoricky odmítla otevřít dřív než v jedenáct. Místo toho jsme tak v přímém přenosu mohli sledovat, kterak Beroun dostal naloženo od Dobříše tak moc, že nám tím definitivně pojistil postupovou příčku do vyšší soutěže (popravdě by jí zajistil i kdyby dostal naloženo méně.

Plánovaný vzájemný souboj tak byl hlavně o tom, jak moc si ulehčíme práci do posledního kola – v případě vítězství by nám totiž v utkání s druhou Příbramí stačil jediný bod k celkovému prvenství. Zápas s Edenem se ale nevyvíjel podle našich představ, soupeř hrál hodně zataženě a kvůli svému počtu víceméně betonoval.

Navíc se ujal vedení, které na pomezí první a druhé třetiny dokázali zaslouženě otočit Víťa a po mocném řevu také Lávičkos. V tu chvíli jsme měli přidat ještě jednu uklidňovací trefu a potvrdit tak svojí převahu, stejně jako v Dobřichovicích ale zůstalo jen u „měli bychom“, tedy oblíbené fráze budoucího prezidenta Jaromíra Soukupa.

Místo toho jsme přišli o Lávičkose, jenž se projel kotníkem napřed po hokejce jednoho ze soupeřů, Beroun pak po našem vzoru na začátku třetí části otočil skóre. Zápas obratů tím ale nekončil – ještě před stáhnutím na dvě lajny dal na 3:3 Tomík následovaný hodně random gólem Šimiho.

V tu chvíli začal Beroun kousat a začal kombinovat i jinak, než nakopávanými balon a obhozením přes manťák, čímž záhy dosáhl srovnávací trefy na 4:4. Bohužel po hloupém vyloučení, které vytáhlo naší kolonku trestných minut až na příšerných 99, si Eden vzal timeout a výhodu přesilové hry využil beze zbytku. Závěrečná hra bez gólmana už nic nevyřešila. 4:5.

Před posledním kolem tak zůstává vše otevřené – pokud chceme celou ligu vyhrát, musíme udělat ideálně alespoň čtyři body, což není nic nereálného, bude to ale pořádná šichta. Zároveň stejně jako vloni ku příležitosti závěrečného soutěžního představení všechny zveme právě na turnaj na Vinohradech, který se koná v sobotu 06.04.2019 na staré Sokolovně v Riegerových sadech!

Časy zápasů ještě nejsou známy, pravděpodobně však půjde o dopoledne. Těšit se také můžete i na následnou rozlučku, která se bude konat v některém z kapacitnějších pražských podniků s prodlouženou otevírací dobou. Událost a veškeré informace budou zveřejňovány počínaje tímto týdnem na facebookové stránce Sépiáků, případně na instagramovém účtu @sepiacii. Přijďte nás naposledy na jaře podpořit – #znovualip!

Sépiáci Panthers Praha D – TJ SKV D 6:1 (2:1, 1:0, 3:0)
Sépiáci Panthers Praha D – Sport Eden Beroun 4:5
(1:1, 1:1, 2:3)

Autor: Paučis