Starší žáci Pink odehráli další turnaj

Starší žáci Pink se vydali na další turnaj na halu Eagles, kde je čekaly zápasy v rámci 7. koše.

V prvním utkání nám byl soupeřem 101. Sportovní klub Praha. Ačkoli jsme po celou dobu byli více na balónu my a soupeř hrozil pouze z rychlých protiútoků, byl náš přístup v prvním poločase velmi laxní. Ve druhé části přišlo zlepšení a zrychlení útočné fáze a zápas jsme zaslouženě vyhráli.

Druhé utkání jsme sehráli proti Olympu, kde byli snad všichni hráči vyšší, než náš nejvyšší hráč. První minuty jsme se rozkoukávali a zapnuli jsme až po obdrženém gólu, kdy jsme začali hrát podle našich představ a nakonec jsme bez problémů vyhráli 9:2.

Ve třetím zápase na nás čekala Sparta. Soupeř hodně houževnatý a fyzicky lépe připravený, což je pochopitelné vzhledem k věkovému průměru našeho týmu, který je o 2 roky nižší než soupeřův. Zápas se hrál ve vysokém tempu a byl fyzicky náročný. Tři minuty před koncem jsme dokonce vstřelili dvě branky ve hře bez brankáře a vyrovnali jsme na 6:6, bohužel nájezdy se nám nevydařily a nepostoupili jsme.

Turnaj hodnotím z větší části pozitivně. Snažili jsme se o to, aby hráči nereagovali na pokyny trenéra, ale hráli z větší části sami. Hlavními cíli bylo, abychom měli dobry repressing po ztrátě balónu, abychom nechodili 1 na 1, ale posouvali balón a kombinovali nakrátko, abychom byli dominantní na balónu, dokázali střídat za hry a přitom stále tlačit soupeře. Ne vše nám sice jde úplně podle představ, ale i přesto stále vidím velké posuny.

Děkuji rodičům za podporu.

Autor: Jenča