Plzeňské trápení

V prvním zápase jsme se utkali s lídrem tabulky Tatranem. Plán byl hned od začátku na tým ze Střešovic vlétnout a pokusit se ho zaskočit. To se nám moc nepovedlo a tak jsme z kraje zápasu inkasovali.

Holky ale dál předváděly aktivní hru a výsledkem nám bylo vyrovnání z hole Rety. Bohužel nám úsměv na tváři vydržel asi 20 sekund, když jsme znovu kapitulovali. Ani to ale holky nepoložilo, a tak se znovu podařilo srovnat, když tentokrát Kačka Strnadová dorazila střelu Ádi Vlčkové. Poté už bohužel Tatran odskočil na rozdíl dvou branek. Skóre 2:4 po první třetině nevypadalo zle a my stále mysleli na otočení zápasů. Ve druhé třetině to byl velký boj o každý metr hřiště, bohužel jsem ale své šance zahodili a soupeřky naopak dokázaly jednou skórovat. Třetí třetina byla stále otevřená. Začali jsme trošku zataženěji, s vidinou nebezpečných brejků. To nám přineslo ovoce, když Kačka Formánková pohotově doklepla střelu Viki. Bohužel už jsme do konce zápasu neskórovali a to i přes možnost hrát přesilovku nebo snahu hrát v šesti. Naopak naše sokyně ještě dva góly přidaly, a tak jsme první zápas prohráli.

Pauzu jsme využili k nabití psychických a fyzických sil a také k zaplnění našich prázdných žaludků.

Pak už jsme znovu naběhli na kolbiště s vidinou vrátit domácí Plzni porážku z posledního zápasů. Bohužel náš plán se začal hned ze začátku zápasu rozpadat a za stavu 0:4 ve čtvrté minutě došlo na timeout, následovalo rotování sestavou a snaha se kousnout a něco se zápasem udělat. Bohužel se to moc neprojevilo a do konce třetiny jsme inkasovali další tři góly. O pauze došlo na střídání brankářek (Jana v první třetině dělala co mohla, ale bohužel ji holky příliš nepomohly.)  Do druhé třetiny nastoupil úplně jiný tým, bojovnost byla znát a obrovská touha dát gól musela být vidět na míle daleko. Bohužel proti našemu skórování byly soupeřky, brankářka a občas i holky samy. Druhá část tedy skončila výsledkem 0:1. Poslední část hracího víkendu opět přinesla zlepšení, ale i tak jsme kupili chyby v rozehrávce. Bohužel opět jsme se hrozně nadřeli na gól, který jsme nakonec vstřelili díky Kačce Strnadové. Konečný výsledek 1:10 působí krutě, ale můžeme si za něj sami prospaným úvodem zápasů.

Holky si určitě zaslouží pochvalu za první zápas, když dokázaly statečně vzdorovat lepšímu soupeři. Za druhý zápas musí přijít pochvala za to, že i přes katastrofální úvod stále holky dřely a nic nevypustily (hlavně ve druhé a třetí třetině). Děkujeme rodičům i dalším fanouškům za podporu a doufáme, že se na příštím turnaji rozloučíme se sezonou lépe.

Autor: Dan Ježil

Panthers Praha – Tatran Střešovice 3:7 (2:4, 0:1, 1:2)
Panthers Praha – FBŠ Slavia Plzeň 1:10 (0:7, 0:1, 1:2)