Elévky odehrály turnaj v Novém Strašecí

Sobotní den zahájily Elévky ve vzdáleném městečku Nové Strašecí. Ten den nás čekala větší porce zápasů. I přes nepřízeň počasí se nás sešlo dost.

Trenér měl úsměv na tváři a mohlo se začít hrát proti prvnímu soupeři a to Spartě, která si to v hokeji rozdá s Vítkovicemi. Začátek byl vlažný jako ranní pouštění teplé vody ve sprše. Po nejistém začátku byla hra zcela vyrovnaná. Akce soupeře končily v náručí skvělé chytající Kamči. Nám se podařilo skore dorovnat. Pak ovšem následovaly 2 minuty, které byly zlomové. Soupeř dokázal odskočit na rozdíl několika gólů a byl konec. I přes veškerou snahu se nám srovnat už nepodařilo.

V druhém utkání nás čekal soupeř SKV, nástup do utkání byl daleko lepší. Hra se přelévala z půlky na půlku, ze strany na stranu. Jednou vedeme, pak se srovná. Zase vedeme a zase srovnání. A tak pořád dokola až do stavu 5:5. Kdy soupeř už asi nemohl a nám se podařilo konečně odskočit a dojít si pro zaslouženou výhru.

V předposledním zápase nás čekal domácí dosud neporažený celek N ového Strašecí. Začnu tím, že kdo nebyl prohloupil a neviděl tak jeden z nejlepších zápasů celého turnaje. Byl to neskutečný zápas od samého začátku. Hra byla zcela vyrovnaná. Holky o sobě konečně věděly a tomu odpovídalo nasazení i chuť hrát. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, nebylo poznat, kdo má navrch. Snad jen na našich bylo vidět, že jsou zápas od zápasu sehranější. Srovnaný stav trval pouze do cca 6. minuty, kdy se nám podařilo odskočit na rozdíl 2 branek. Pokyn zněl jasně, nedostat gól a pokud dostaneme, což se nemělo stát, budeme makat o to víc. Gól padl, ovšem to nakoplo naše děvčata tam nechat všechno. Soupeř to zkusil ve 4, ale nám se povedlo to ubránit a dojít si pro výhru. Byl to neskutečný zápas.

V samotném závěru nás čekala Florbalová Akademie Mladá Boleslav. Chtěli jsme navázat na vynikající výkon z předchozího zápasu. Ovsem postihla nás panteří nemoc. Přistoupíme na herní styl soupeře. První část byla opět vlažná. Ale pomalu se to začínalo rozjíždět, až se to rozjelo úplně a výhra byla doma.

Děkuji všem hráčkám a rodičům za podporu. 

Autor: Toli