Ženy C se představily na Kotlářce

Další v pořadí již pátý turnaj odehrála naše druhá rezerva princezen po delší turnajové odmlce na Praze 6 v Unihoc aréně, kde nás hostil domácí tým mladých hráček z FBK FatPipe Vosy, s kterými jsme mimo jiné absolvovaly první zápas.

Hala na Kotlářce, jak se jí také jinak říká, byla příjemná. Povrch byl umělý, takže ne tolik kluzký, jak na některých jiných místech, kde jsme již tuto sezónu hrály. Jak již bylo zmíněno výše, první zápas jsme podlehly holkám z Vos. Toto utkání bylo pro nás velmi náročné, jelikož se dvě hráčky z týmu nedostavily na zápas, takže jsme hrály pouze v pěti lidech, z čehož neposkládáme ani dvě lajny pro kompletní střídání. Zápas jsme neměly moc pod kontrolou, hrály jsme nekoncentrovaně, což se nejvíce projevovalo v nepřesných přihrávkách a také ve finální střelbě na bránu, kdy jsme převážně trefovaly střed těla brankářky, ale i přes to, gólový rozdíl nebyl tak velký. Chyběla trocha štěstíčka a sil. Za Vosy jednoznačně dominovala hráčka s číslem 9, Karolína Kepertová, která dala hattrick. Za nás Panterky, se v první polovině zápasu blýskla z půlky hřiště pouze Lenka Rychetská, která si vyhlídla spodní levou tyčku a srovnala tím na 1:1. Po ukončení první části byl stav 2:1 pro Vosy. V druhé polovině zápasu jsme dostaly dvě branky, což donutilo trenérskou složku o vybrání timeoutu, který nám pomohl. Potvrdily jsme to dvěma následnými brankami, kdy skórovaly Veronika Bejšovcová a Kateřina Česáková. Poslední minuta patřila opět holkám z Vos a zápas byl ukončen a my odcházely bez bodů za stavu 3:5.

Ve druhém zápase jsme se utkaly s rivalkami z Kolína, které jednoznačně okupijí první příčku v tabulce. Do tohoto utkání jsme vstupovaly posilněny o známé panterské herní duo Eliška Škvorová s Naty Veseckou z extraligové rezervy princezen. Holky, velké děkuji za celý tým za vaši pomoc a čas.

Celkový dojem ze hry byl o poznání lepší a hra byla už v tempu a rychle se střídalo. První polovina zápasu pro nás byla rozhodně slibnější, když excelovaly známá jména a naše posily Eliška i Naty dala každá po gólu a k tomu se ještě připojila naše již zmíněná Verča Bejšovcová s krásnou střelou do pravého horního rohu. Po první polovině utkání s holkami z Kolína jsme vedly 3:2. Bohužel druhá polovina zápasu už nám tolik nepřála a nám se vytratil důraz a štěstí v konečných gólových situacích. Nutno podotknout, že šancí bylo dost. V této polovině se za Panterky opět prosadila pouze Verča Bejšovcová, které štěstí v tomto zápase přálo. Následně jsme pak dostaly 3 góly těsně za sebou, což znamenalo oddechový čas, který bohužel už nebyl tolik úspěšný jako v předchozím zápase, a ještě jsme dostaly jeden závěrečný gól. Zápas nevyšel v úplně v náš prospěch a prohrály jsme 4:7.

Na to, že do posledního zápasu jsme nevstupovaly úplně s velkou motivací z předchozích zápasů, tak jediný z nich nám získal potřebné body a vrátil nás opět na druhou příčku v tabulce. V posledním utkání jsme porazily ženy z Mladé Boleslavi s konečným skóre 5:2. Dokonce nám i první polovina přála víc než dost, kdy naše skvěle chytající brankářka Maruška Dresslerová vychytala všechno, co šlo a první polovina zápasu skončila 2:0 pro nás. V druhé polovině jsme maličko polevily. V zápase zazářily naše hvězdy Naty Vesecká se svým hattrikem, kdy si kličkami projela celé hřiště a její střely končily v síti, a také Eliška Škvorová ve svými dvěma góly, které mířila do rohů k horní tyčce. Zápas byl velmi běhavý, ale také atraktivní pro diváky.

Na závěr je třeba poděkovat všem soupeřům za hru. Trenérům za podstatné rady a tipy k získání bodů a divákům za jejich podporu. Díky všem.

Autorka: Martina Mrkusová

Panthers Praha – FbK Vosy Praha 3:5
Panthers Praha – FBC Pitbllky Kolín 4:7
Panthers Praha – FA Mladá Boleslav 5:2