Velké derby Elévů!

Po téměř měsíční pauze pokračovala na hale v Rudné soutěž elévů, kde se vůbec poprvé v novodobé historii Panthers utkalo mezi sebou právě panteří Áčko a Béčko!

Elévové A: Spanilá jízda s jediným zádrhelem!

Áčko začalo svou pouť o něco později než Béčko a proti Bohemians mělo od začátku mírně navrch. Rozhodnuto mohlo být už v první půlce, dopláceli jsme ale na drobné chyby, které se bohužel opakovaly víceméně každé střídání. Až v poločase druhém jsme začali přesně plnit pokyny a do soupeřovy klece zakroutili pár pěkných rohlíků, z čehož plynulo jednoznačné panteří vítězství.

Na dobrý výkon se nám ale v malém derby proti našemu Béčku vůbec nepodařilo navázat. Hodně nám uškodil brzy vstřelený gól, po kterém si kluci začali myslet, že to půjde samo a hodně zvolnili z tempa. Tím dovolili bíle oděným „soupeřům“ odskočit do překvapivého dvougólového vedení, které však v tu chvíli bylo zcela zasloužené.

Až důrazná porada o přestávce znamenala návrat do běžného tempa, které nakonec vedlo k tomu, že pulzující ochozy ke svému smutku nebyly svědky dokonání příběhu o Davidu a Goliáši.

Dvě vítězství nás katapultovala až do finále s Kladnem a leckdo čekal, že to bude urputná a hlavně vyrovnaná bitva. Opak však byl pravdou – malí Panteři na svého soka nalétli jak vosy na sladké a hned v úvodu mu nasypali pět parádních fíků. Kanonýři se zmátořili až po oddechovém čase, díky kterému navíc ještě našli dost sil na výrazné snížení své ztráty, na vyrovnání však nedosáhli i díky v báječné formě chytajícímu Béňovi.

Tenčící se náskok nás nicméně nakonec vedl pouze k tomu, že se kluci ještě víc nažhavili a ve druhé půli střídali krásu s nádherou, kdy některé akce a zakončení téměř volaly po zavedení videa i do jiných míst, než na zápasy fotbalové Sparty. Po zcela přesvědčivém výkonu se tak Áčko může pochlubit zlatými medailemi a návratem do prvního koše, odkud jej ze zcela nepochopitelných důvodů (minimálně co se výkonnosti týče) poslala do toho druhého florbalová unie.

Děkujeme rodičům za podporu a budeme se těšit za dva týdny na Barrandově.

Panthers Praha – FbŠ Bohemians bílí :-)
Panthers Praha – Panthers Praha B :-)

Panthers Praha – Kanonýři Kladno :-) (o 1. místo)

Elévové B: Velké drama v nájezdech!

První zápas proti Bohemce nás měl připravit na souboj proti našim spoluhráčům (dnes protihráčům) z ‚A‘ týmu. Od začátku byl zápas velmi vyrovnaný, akce střídala akci. Nicméně náš nedůraz a neproměňování akcí Bohemka velmi jednoduše začala využívat. Stále stejné chyby nás stály zápas, který bychom mohli celkem v pohodě vyhrát.

Zápas proti ‚Áčkařům‘, to bylo téma dne. Nikdo z kluků si moc nevěřil, že bychom mohli něco uhrát. Přesto jsme do zápasu vlétli jako draci a místy ani tzv. ‚Áčkaři‘ nevěděli, kde jim hlava stojí. Po prvním poločase jsme dokonce vyhrávali a do přestávky mezi poločasy jsme odcházeli za bouřlivého potlesku. Po přestávce jsme dokonce stihli naše vedení ještě navýšit, nicméně naši soupeři začali prokazovat své kvality a začali přebírat zápas do svých rukou. Nakonec zasloužená výhra našeho prvního týmu, nicméně za náš skvělý výkon se nemusí stydět nikdo z týmu. Byl to úplně jiný výkon, než kluci předvedli v tom předchozím.

Dvě prohry nás poslaly do zápasu o 5. místo, opět proti Bohemce. Kluci od začátku zápasu měli zápas pod kontrolou, navázali na předchozí výborné nasazení a hnali svůj tým do čtyř-brankového vedení. Avšak nebyli bychom Panteři, kdybychom si to nezkomplikovali. Všechno v ‚pohodě‘, vyhráváme, tak začneme vypouštět souboje, přestaneme běhat, přestaneme plnit úkoly – to se nejspíš prohnalo hlavou většině našich kluků, na což zareagovala Bohemka, která se rozhodně nehodlala vzdát bez boje. Začala dotahovat a dokonce 18 vteřin před koncem dokázala srovnat skóre. Na řadu přišly nájezdy, kde výborně zachytal Nathanael, vítězný nájezd proměnil Tomáš Kočovský a kluci mohli jít slavit udržení koše.

Kluci zaslouží pochvalu především za druhý zápas proti kamarádům z prvního družstva. Do příště se musíme naučit obsazovat hráče, za pracujeme na důrazu v soubojích a trošku poštelujem mířidla, ať ty střely taky někdy míří mezi tyče. Děkujeme za skvělou podporu a brzy na viděnou.

Panthers Praha B – FbŠ Bohemians bílí :-(
Panthers Praha B – Panthers Praha :-(

Panthers Praha B – FbŠ Bohemians zelení :-) (o 5. místo)

Autoři: Paučis, Bobr