Série s Orkou po prvním víkendu vyrovnaná

Jako svého soupeře pro čtvrtfinálové zápasy play-off západní části Národní ligy si naše pantery vybrala Orka. První zápasy sehráli Muži A o tomto víkendu na hale Jednáctka, do Hostivic převáží sérii za stavu 1:1.

1. čtvrtfinále

První zápas nezačal pro Panthers příliš dobře, nejdříve se sice soupeřům nevyvedla standardní situace na velkém brankovišti, následně však na půlce obrali Lombina o míček a první střela zápasu z hole Novotného propadla až za Hruškova záda. Po zbytek úvodní třetiny byla hra opatrná a soupeři se spíše oťukávali. Panterům se příliš nedařilo se jednoduše dostat do útočného pásma, spousta pokusů končila zbytečnými ztrátami. Necelou minutu do konce 1. třetiny se Orka prosadila ještě jednou, když panteři místo klidné rozehrávky zbytečně odpálili míček na soupeřovu polovinu a při následném protiútoku místo důrazu koukali na Orku, kterak napotřetí doráží míček do brány. To bohužel nebylo vše, těsně před závěrečnou sirénou Panthers opět při pokusu o rozehrávku darovali balón soupeři a tak se do šaten odcházelo za nepříznivého stavu 0:3.

Prostřední část byla zahájena vyloučením bývalého hráče Panthers Jakoba, dlouho si však neposeděl, přesilovou hru využili panteři hned z následné standardní situace a zásluhou Koláře snížili na 1:3. Ve  26. minutě přišla další přesilovka a další gól, kdy Lombino přesně mířenou střelou od pravého mantinelu snížil na 2:3. Zanedlouho poté Šťovíček zbytečně kličkoval mezi dvěma soupeři, nechal se obrat o balón a Orka v přečíslení odskočila opět na rozdíl dvou branek. Tři minuty před koncem měli panteři možnost další přesilové hry, tentokrát ale početní výhodu nevyužili.

Na začátku poslední části podcenili Panthers standardní situaci soupeře, nerozebrali si hráče, nešli do bloku proti střele a bylo to už 2:5. Následnou přesilovku nevyužili, naopak soupeř tu svou využil a v čase 49:30 navyšoval již na 2:6. Kosmetickou úpravu skóre zařídil v další přesilové hře přesně mířenou střelou Hradec, na tento gól ještě Orka odpověděla minutu před koncem. Panterům se v prvním zápase při hře 5 na 5 nepovedlo vstřelit ani jednu branku, soupeř naopak zvládl potrestat téměř všechny chyby v jejich rozehrávce a zaslouženě bral vítězství v 1. zápase v poměru 3:7.

2. čtvrtfinále

Do druhého zápasu série vstoupili panteři o poznání lépe. Zapracovali na jednoduchosti a přesnosti v rozehrávce, zodpovědněji bránili a přidali na důrazu. První gól byl k vidění až v 9. minutě, když Panteři využili chyby v rozehrávce hostí a Krůšek se nemýlil. Ve 14. minutě Orka srovnala, když byla důraznější, než obránci před Hruškovou bránou. Ke konci první části šli panteři do oslabení, to přečkali bez újmy.

Na počátku prostřední třetiny šli Panthers opět do oslabení a i tentokrát ubránili. Zhruba v polovině utkání strhl vedení zpět na stranu Panthers Kalous, ale i na tento gól dokázala Orka odpovědět. Do šaten se po druhé části šlo za stavu 2:3, když vedení na stranu Panthers vrátil v přečíslení Šťovíček.

Třetí část příliš zajímavého nepřinesla. Panteři se snažili udržet hubený náskok, Orka, která tahala za kratší konec provazu, příliš nestřílela. Šest minut před koncem Hruška vychytal nařízené trestné střílení avšak 2 minuty nato už byl krátký na střelu Němečka a zápas šel do 10minutového prodloužení.

Prodloužení však nepřineslo vítěze a utkání dospělo až do samostatných nájezdů, kdy Hruška vychytal všechny pokusy soupeře, za Panthers se prosadili Kolář a Lombino a #týpci se tak mohli radovat z prvního vítězství v sérii. Další zápasy odehrají muži na domácí půdě v Hostivicích. Zda bude série ukončena už o následujícím víkendu se můžete přijít podívat v sobotu 9.3. ve 20:15 a v neděli 10.3. v 17:45 do sportovní haly Sport Centrum Hostivice.

1. čtvrtfinále
ASK Orka Čelákovice – Panthers Praha 7:3 (3:0, 1:2, 3:1)
textový online | video
Komentář trenéra domácích (Schwan Michal): „Nekoukatelná první třetina. Zlepšený výkon od druhé třetiny přinesl své ovoce. Soupeře jsme zbytečně vrátili do zápasu zbytečnými vyloučeními. Na konci to byl boj až do poslední minuty . Na zítřek se vyspíme a budeme lepší. Začínáme znovu od nuly Děkujeme soupeři.“
Komentář vedoucího hostů (Andrea Nováková): „Zbytečně rozlítané utkání, kde Orce spadlo do branky úplně vše, zatím co my jsme se na gol nadřeli. Snad to zítra bude lepší. Je třeba se dobře zregenerovat a psychicky připravit. Děkujeme soupeři za zápas.“

2. čtvrtfinále
ASK Orka Čelákovice – Panthers Praha 3:4pn (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0, 0:1)
textový online | video
Komentář trenéra domácích (Schwan Michal): „Bojovné utkání z obou stran. Hrozně moc se nadřeme na gol. Série bude ještě dlouhá. Gratulujeme soupeři a těšíme se na další zápasy.“
Komentář vedoucího hostů (Andrea Nováková): „Dnes jsme ukázali týmový výkon, kde jsme hlavně zlepšili obrannou část. Děkujeme soupeři za zápas a budeme se těšit příští týden v Hostivicích.“