Muži E si zahrávají…

V plné sestavě vyrazilo Éčko bojovat na Mělník o klid do ligové koncovky, bohužel celé se to trochu začíná komplikovat..

Hned první zápas měl určit byli naším soupeřem Dynamis, toho času na 3. příčce. Ti se dostavili v počtu 7+1, což mohlo, vzhledem k naší soupisce o 13+2 hráčích, navádět k tomu, že se bude jednat o jednoduchou záležitost, no opak byl pravdou. Jediným týmem na hřišti, který si uvědomoval důležitost tohoto utkání byl soupeř. Hned během první minuty se mu povedlo vsítit branku po přehrání naší obrany. A toto byl v podstatě obraz celé hry. Soupeř stažený na vlastní polovině, hrající poctivý beton, my marně do toho betonu bušící, protože bez pohybu a zabíhaní, rotování a podobných snah poctivě postavenou obranu prostě nepřehraješ. A tak většina našich střel končila buď na prvním protihráči, nebo kompletně mimo. Pokud už balónek měl parametry doletět do brány, měl na něj gólman soupeře čistý výhled. V první třetině zvládl ještě soupeř vsítit jednu branku a neproměnit trestné střílení. Druhá třetina nabídla po jednom gólu na každé straně. Naději pro nás vykřesal Lubenský po asistenci Bendíka. Třetí třetina nabídla opět po brance na každé straně. Nejprve soupeř odskočil z trestného střílení na 4:1 a následně na 4:2 Volkovu vyraženou střelu dorazil Nepraš. Půl minuty do konce, v naší snaze o zvrácení výsledku bylo ještě nařízeno trestné střílení (3. v zápase), které si Bicek pohlídal (a slavil tak pekelnou úspěšnost 66,6 % chycených nájezdů).

Druhý zápas nás čekal nevyzpytatelný soupeř z Kyjí. S vědomím dalšího betonujícího protivníka jsme v pozměněné sestavě nastoupili s odhodláním urvat alespoň v tomto zápase 3 body. Pokyny od Martina Bajera z lavičky byly vesměs stejné jako v prvním zápase – aktivní hra, pohyb bez balonu, důraz do branky. No ale když to nejde, tak to nejde… Po první třetině stav 2:0 pro soupeře mluví za vše, v druhém dějství se podařilo srovnat zásluhou Ducháčka a Lubenského. Z naší strany to bylo ale vše, závěrečná třetina nabídla pouze náš mdlý tlak a další 2 branky soupeře.

Poprvé v sezoně jsme tak vyšli bodově naprázdno, navíc s bídou produktivitou. Přesto máme ještě vše ve svých rukou, musíme se ale vyvarovat dalších zbytečných ztrát.

Autoři: Lukáš Bicek, Ondřej Svoboda

Panthers Praha – FBC Dynamis C 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Panthers Praha – TJ Kyje 2:4
(0:2, 2:0, 0:2)