Muži B: Poslední zápasy sezony

O víkendu čekaly na naši mužskou poslední dvě kola divizní soutěže. Protože došlo k souběhu začátku play-off našeho elitního mužského týmu s Orkou a někteří stálí členové si vybojovali účast v tomto zápase, nastoupili jsme v dosti oslabené sestavě. A protože se nepodařilo sehnat ani minimální počet deseti borců do pole, musel nastoupit jako hráč i trenér.

Situaci ještě komplikovala nemoc, která potkala v minulém týdnu Pokyho a ten nebyl schopen naskočit do zápasu od začátku. Navíc nás v tomto utkání hostil Benešov, který v tu chvíli okupoval první příčku. Začátek byl jako obvykle z naší strany velmi špatný, a tak se soupeř již do poloviny první třetiny ujal pohodlného náskoku 4:0. Nám se jako obvykle nedařila rozehrávka a do obrany jsme nestíhali zachytávat náběhy jak středem tak po mantinelech. Od poloviny třetiny se obraz hry trochu vyrovnal, ale bylo to způsobené spíše uspokojením soupeře s vývojem zápasu. Do zápasu také naskočil na zkoušku Poky a nakonec se ukázalo, že bude schopen utkání odehrát. Stav na světelné tabuli po první třetině ukazoval stále velmi pohodový výsledek pro domácí celek, 5:1. Co se ale začalo dít od druhé třetiny, to dodnes nikdo z diváků ani účastníků zápasu nechápe. My jsme změnili systém rozestavení na prešovský beton na druhou a cílem bylo nedostat 20 gólů. Ale soupeř se s tímhle nedokázal moc srovnat a nám se najednou dařilo zachytávat ty důležité finální krosy. Také úžasně zachytal Kobzič a tak se stalo, že jsme vyhráli druhou třetinu 2:1 a snížili tak stav na 3:6 z našeho pohledu. V tu chvíli to byl pro nás super výsledek a kluci hodlali nastavený trend dodržet až do konce a odejít ze zápasu se vztyčenou hlavou. Když se nám ale hned na začátku poslední periody podařilo snížit už jen na rozdíl dvou branek, byla to živá voda pro naše kluky. Ti byli v tu chvíli lepší, ale soupeř se stále snažil utkání kontrolovat tak, aby ho dovedl k vítěznému konci. Všichni kluci jeli na sto dvacet procent a pokaždé, když soupeř odskočil, dokázali se zase dostat na dostřel. Když jsme se dostali šest minut před koncem na rozdíl jediné branky, bylo vidět i na soupeři, že značně znervózněl. My už jsme začínali plánovat hru v šesti a pokus skóre srovnat. Dvě minuty před koncem jsme již byli bez Kobzy v brance a svírali soupeře na jeho polovině. Soupeři se však podařilo vyhodit a dokonce vyslat jednoho útočníka do zakončení. Ten ale místo prázdné branky málem rozbil kryt větrání pod střechou haly, k naší radosti. A tomu se říká karma, z následné akce srovnal Jára Janoušek a šlo se do prodloužení. To už náš tým v čele s Pokym zkušeně odehrál bez rizika a šlo se do nájezdů. Štěpka po losování oznámil, že začínáme. Poky míchal, jak mohl, ale gólmana nakonec nepřekonal. Kobzič se ale také nenechal překonat. Štěpka v druhém nájezdu neomylný a Kobzič chytá nájezd nejlepšímu hráči v kanadském bodování celé soutěže. Rozhodnout může Jára a úžasnou kličkou do backhandu nám zajišťuje druhý bod. Fantazie a klobouk dolů.

V neděli nás čekal tým Olympu až v pozdních 20:30 na hřišti v Kunraticích. Sestava se již rozšířila na 11 lidí, když nás doplnil Kosťa, Roman a Štein a naopak na seznamu nemocných přibyl Poky. A zápas to byl úplně opačný nežli v sobotu. Do zápasu jsme vstoupili dobře a hned v první minutě se ujali vedení po dorážce Šteina. Bohužel o chvíli později jsme neuhlídali náběh soupeře a bylo vyrovnáno. Pak se ještě po dlouhém pasu prosadil Jará. No prostě „golden Czech hands“. Pak už ale soupeř přebral veškerou
iniciativu, zápas překlopil herně i výsledkově na svou stranu. Nám se nedařila rozehrávka, míčky nám odskakovaly od hokejek. Kluci, místo aby se florbalem bavili, se na lavičce i na hřišti dohadovali. Posledním naším střelcem byl samotný kapitán, který ve třetí třetině jen korigoval nelichotivý výsledek hezkou tečí. To už byla jen labutí píseň a soupeř ještě dokázal dvakrát skórovat a ve výsledku z toho byla druhá obdržená desítka v sezóně.

Závěrem bych všem klukům poděkovat za odvedené výkony. Získaných 28 bodů není na nováčka v soutěži špatné. Mrzí mě jen horší vstupy do utkání, což nás až na výjimky provázelo celou sezónu. Ale proti tomu zase kluci mnohokrát ukázali, že je nepříznivý stav nezlomí a mnohokrát dokázali vstát takzvaně z mrtvých. Za celou sezónu nezaznamenali výraznou porážku a to může být dobrý odrazový můstek do sezóny příští. Ještě děkujeme divákům, kteří kluky podporovali celou sezónu.

Autor: Míla Mattes

Panthers Praha – SK Florbal Benešov 9:8pn (1:5, 2:1, 5:2 – 0:0) online
Panthers Praha – Olymp Florbal 3:10 (2:4, 0:3, 1:3) online