Dorostenci vezou z Čakovic výhru a remízu

Dorostenecký tým čekala o uplynulém víkendu předposlední dvojice zápasů. Vzhledem k vývoji v tabulce a sobotní výhře Sparty nad Bohemkou bylo potřeba zabrat a vyválčit co nejvíce bodů. Postupně jsme vyzvali Mladou Boleslav a Black Angels.

V prvním zápase to byl boj od začátku až do konce. Soupeř stejně jako v minulém vzájemném utkání odskočil do jednobrankového vedení a měl objektivně více ze hry. Na našich holích byla vidět počáteční nervozita, která výrazně zasahovala do rozehrávky a postupného útoku. Postupně jsme se ale oklepali a srovnali obraz hry i skóre. Zjednodušili jsme hru a začali střílet branky. Do konce druhé části jsme šli s jednobrankovým vedením 4:3. Bohužel v jednom nešťastném souboji jsme přišli o dobře hrajícího Žížu, který s inkasovaným koňarem nemohl pokračovat. Museli jsme tedy přeskupit síly a stáhnout hru na dvě formace. I přes několik dobrých šancí jsme si už vyšší náskok bohužel nevytvořili a soupeř dokázal srovnat. To bylo z pohledu skóre všechno a oba týmy se rozešly smírně. Děkujeme soupeři za velmi kvalitní prověrku, tyhle zápasy jsou přesně tím důležitým kořením sezony.

Ve druhém utkání nás čekali Black Angels, kteří v prvním zápase dokázali velmi hezky otočit zápas s favorizovaným Tatranem. A historie se málem opakovala i odpoledne. První třetina byla ve znamení atraktivní útočné hry z obou stran. Na straně naší také bohužel velmi chabou a místy až téměř neexistující obrannou hrou. Celkem padlo 6 branek, přičemž oba brankáři lovili kulatý nesmysl že své klece třikrát. O přestávce proběhl naším rohem mírný vítr, který mířil zejména a právě na obrannou hru a výsledek se téměř okamžitě dostavil. Začali jsme hrat zodpovědněji dozadu a v útočné fázi jsme stále navyšovali tlak. Postupně jsme odskočili až do vedení 9:4, a mysleli si, že už zápas v pohodě dotáhneme do vítězného konce. Bohužel opak byl pravdou a jak je známo, uspokojení plodí polevení a nesoustředěnost. Soupeř začal postupně z našeho náskoku ukrajovat a pár minut před koncem se dostal na dostřel jedné branky. Tou dobou už jsme museli znovu míchat sestavou, protože další svalové zranění zaznamenal tentokráte Jára. Srovnat jsme soupeře naštěstí nenechali a závěr si i díky nabídnuté přesilovce pohlídali, ale bylo to s velkým červeným vykřičníkem. V zápase byly nařízeny celkem 3 trestná střílení, přičemž gólmani prohráli ve všech případech. Za naše barvy se celkem v pohodě trefil Tonda.

Z víkendu si odnášíme stále planoucí šanci na konečné čtvrté místo a tedy postup na mistrovství ČR, I když budeme potřebovat, aby zahrálo více faktorů. Nemůžeme být spokojeni se stále nedostatečnou hrou do obrany. Stejně tak počet a množství nevynucených chyb, zejména od beků a podhrotů je alarmující. Co je naopak dobré a na co se můžeme zatím spolehnout je hra do útoku, kde nám to klape prakticky ve všech formacích. Jedna osobní pochvala náleží Járovi, který dle subjektivního pocitu zahrál vysoký nadprůměr. A další zmínku zaslouží určitě Waldy, který trefil prakticky každý nesmysl, který na něj spoluhráči hodili, ať to bylo ze vzduchu, žabičkou nebo po zemi.

Děkujeme rovněž za podporu všem fanouškům, kteří v čele s bubnujícím Sajslem a Mártem vytvořili bouřlivou kulisu. Díky!

20. kolo 1. dorostenecké ligy proti Florbal MB (4:4) a Black Angels (9:8)

Zveřejnil(a) Panthers Praha dne Neděle 3. března 2019