Chlapci a chlapi

Písk! Myšlenky se začnou valit jak voda z protržené přehrady.  Nemůžou vůbec rozehrát, manťáky jsou ucpaný a pořád jim někdo leze do rozehrávky, super. No jo, to už je pátá střela na bránu Black Angels, ale nikdo zase není před bránou. I tak to dneska vypadá dobře.

Pořád 0:0, jsme snad na fotbale? To tam spadne, dneska je chuť.  Hm, gól. Nevadí, taky ho dáme, máme víc šancí. A další. Proč zase přestali hrát? Proč zase přestali být důrazní? Ten neustálý tok myšlenek jen občas přeruší úderné Střídej! z druhé strany střídačky. Joo, konečně se trefili, tak zabereme a srovnáme. Zkusíme udělat drobnou změnu v sestavě. No, pojď, ale vždyť to vůbec není lepší, tak ještě nějakou změnu? Néé, další gól. Vezmeme si time out, mám plán. Tak to nevyšlo a na závěr ještě jeden hřebíček do rakve. Stejně jeden z těch lepších zápasů. Další zápas už musíme bodovat. Mám hlad.

Je jich jen 7, to musíme vyhrát. Budeme napadat, kromě třetí lajny. Jo to je dobrý, odejdou fyzicky. Schválně jak nám půjde to 1-2-2. Vždyť se ani pořádně nerozběhavájí, to musíme dát! Tak a jdeme na to. Musíš jim připomínat to aktivní napadání. Je to vlažný, jsou snad nervózní? Dělej, křič na ně, ať jsou aktivní! Uff, je v síti. A další. Hlavně teď nedostat, ať je nepustíme do zápasu. Umíme hrát líp, co s nima? Přesilovka nevyšla, ale lepší než obvykle. Dobrý, gól do šatny, paráda.

Tak jedem dál. No konečně mu to tam spadlo z dálky, pěkný. Už jsme je zlomili, 6:0. Hotovo. Proč se ale plouží na tu střídačku? Proč se po ztrátě nevrací rychle zpátky? Tak jim to musíš říct. To není možný, vždyť se šourají pomaleji než babka s nákupem. Poslední šance. Tak tohle nejde. Na třetí třetinu si odpočinou.

Hm, pěkný víko, škoda, mohli jsme mít nulu. Přesilovka, dáme druhou lajnu. Výborně, gól z přesilovky. Ty bláho, taková teč, klasickej Patrik Eliáš, to bych chtěl někdy taky dát. Lehce to prostřídáme, někteří si zaslouží ještě hrát. Dobrý a hned gól, výborný.

Proč je na druhé straně a né na střídačce? Třeba jde na záchod, ale tohle není normální, odejít uprostřed třetiny, se snad zeptám. Co tam dělá na tý tribuně? Hm, už jde zpátky, nechápu.

Dobrý, teď už se vracejí. „Budu ještě hrát?“ zeptal se chlapec. Tok myšlenek se zpomalil. „Ještě nevim, zatím ne, proč?“ odvětil trenér. „No já, že bych už jel, on táta spěchá, tak,“ chlapec pokračoval. Cože? Vážně se mě na to zeptal, jak to myslel? Teď na to něco řekni, no. „Myslíš to vážně, co si teď řekl?“ odpověděl s nechápajícím výrazem. Ticho. „Tak si běž sednout,“ dodal.

Tady nejsme na tenise, tohle je týmový sport. Jak tohle může někoho napadnout? Gól. Chvíli sedíš a už chceš domů? Vždyť seš tady s tím týmem, né sám za sebe. Proč já to chápu a oni ne? Kde se to v nich bere? Nerozumím tomu. Gól, a zase jak Patrik Eliáš, neskutečný. Kanonáda. Dobrý body do tabulky.

Panthers Praha B – Black Angels B 1:4
Panthers Praha B – Sokol Dobříš 11:2

Autor: Pták