Na domácí půdu za stavu 0:2

Ženský tým má za sebou úvodní dva zápasy čtvrtfinále play-off s favoritkami z Chodova, které ovládly oba domácí duely. Do Hostivic se tak série přesouvá za stavu 0:2 a Panterky budou bojovat o prodloužení série.

Pražské derby s Chodovem slibovalo kvalitní florbalovou podívanou a to přesto, že bylo jasné, kdo je jasným favoritem série. Naše hráčky si vzaly za cíl sehrát co nejvíce času vyrovnaný souboj a donutit soupeře hrát na maximum. Okořeněno to bylo také tím, že mnoho hráček se navzájem dobře zná, nemálo hráče má totiž minulost spojenou právě s týmem soupeře a to na obou stranách (Syslová, Tůmová, Pitterlingová, Steinbachová a Vranová v našem týmu a Nosková a Jůzová v týmu z Jižního Města).

První sobotní střetnutí se však našim holkám moc nepovedlo a to i přesto, že bylo vidět, že přepnuly do play-off módu a nasazení i kvalita hry byla o úroveň jinde, než v základní části. Bohužel totéž a spíše dvojnásobné přepnutí nám ukázal i soupeř a ukázal nám, jak má zápas play-off vypadat. Samozřejmě se tam našly i věci, které naopak tam třeba být nemusely, ale o tom už psali jiní.

Bohužel se soupeř začal brankově prosazovat již od začátku a nám se nedařilo držet krok a po první třetině to bylo 0:5 a až těsně před polovinou utkání se podařilo vstřelit první branku, ale to už to bylo 1:9. Nejpovedenější byla až třetí perioda, která skončila těsnou výhrou soupeře 4:3, celkově 4:14

Dostali jsme tedy velkou lekci a bylo potřeba se připravit na další duel, který bylo nejtěžší zvládnout v hlavě, aby se podobný scénář neopakoval. Lehce pozměněná sestava, jedna zraněná hráčka, soupeř na nás nastoupil ještě aktivněji, důrazněji a koncentrovaněji než v sobotu, ale náš tým hrál s ještě větším nasazením a bojoval srdnatě a hra byla mnohem vyrovnanější – po dvou třetinách to bylo 1:0 pro Chodov a my tak mohli litovat mnoha neproměněných šancí.

Třetí třetina pak byla rozhodující, kdy soupeř nastřílel 4 branky, z toho ty první přišly moc brzy, když jsme soupeře přestaly stíhat bránit a ty poslední dvě byly zase trochu smolné.

Úkolem je tedy do domácích dvou zápasů přenést to nejlepší z druhého duelu, bojovat, nebát se jít do soubojů, být připraveni je ustát a samozřejmě také zlepšit produktivitu a celkově střelbu, na kterou jsme neměli tolik času.

1.utkání čtvrtfinále play-off Extraligy žen: Florbal Chodov – Panthers Praha 14:4 (5:0, 5:1, 4:3) online | stream

Poměr střel 32:21, vyloučení 0:0, počet diváků 156

Komentář k utkání domácího trenéra Lukáše Procházky: „Vynikající první polovina zápasu, potom pár chybiček a hra s pocitem, že se nám už nemůže nic stát. Toho soupeř využil a ukázal, jak dokáže být nepříjemný. Snad to pro nás bude varováním před zítřejším zápasem, který bude určitě mnohem těžší!“

Komentář k utkání hostujícího trenéra Lukáše Jenšíka: „Dnešní zápas rozhodla první třetina. Zítra určitě budeme chtít vstoupit do zápasu pozitivně a pokusíme se urvat bod na naší stranu. Děkuji soupeři za zápas.“

2.utkání čtvrtfinále play-off Extraligy žen: Florbal Chodov – Panthers Praha 5:0 (0:0, 1:0, 4:0) online | stream

poměr střel 48:17, vyloučení 0:1, bez využití, počet diváků 155

Komentář k utkání trenéra domácích Lukáše Procházky:Hodně času na míčku, spousta střeleckých pokusů, ale chyběla kvalita v útočné fázi, kombinace dnes vázla. Odehráli jsme ale zápas velmi poctivě, zodpovědně a trpělivě a zaslouženě jsme si došli pro druhý bod v sérii.

Komentář k utkání trenéra hostí Lukáše Jenšíka (1.část): Dneska jsme měli dobrý vstup do utkání a bohužel jsme se hodně nadřeli na gól, který nakonec chyběl. Do obrany jsme hráli lépe,ale v útoku se trápíme. Bez gólu nejde vyhrát a dneska rozhodl třetí gól soupeře. Do příštího dvojutkání půjdeme s odhodláním sérii vyrovnat. Cítíme,že doma jsme silnější. Nejsme ten tým co složí zbraně a nemá malé cíle. Náš cíl je stále postup do semifinále. Díky fanouškům a organizaci.