Špatný výkon za body, dobrý výkon za dobrý pocit

Juniorky musely na své další zápasy opět cestovat poměrně daleko, tentokrát do Týna na Vltavou. Po poklidné cestě, kdy jsme se dozvěděli, že současné děti mají smůlu v tom, že už si normálně nehrají, tak jako si hrály holky (ty už samozřejmě dětmi dávno nejsou), jsme dorazili do poklidného městečka s pěknou halou a příjemnou restaurací (nebývá to zvykem). Ostatní vozy si dávaly na čas, takže malinká nervozita byla na místě, ale nakonec přijeli všichni.

První zápas jsme vyzvaly Spartu, se kterou jsme vždy uhrály těsné zápasy, ale před tímto zápasem jsme na to jaksi zapomněli a šli jsme na hřiště ve stylu vesnického hejska „tak komu mám dneska namlátit“. No, byla to hrůza. Je pravda, že Sparta skoro nebyla na balonu, ale zkrátka se rozhodla, že bude hrát betonárku a šlo jí to náramně. Zato nám nešlo vůbec nic. A nasazení bylo jako kdybychom v té betonárce dvacet let pracovali. Zaplať Skružný (rozuměj padlý florbalový bůh) nám to tam třikrát nějak padlo a soupeřkám jenom jednou, a tak jsme brali potřebné tři body. Ale že bychom potvrdili pozici favorita soutěže, nebo snad předvedli něco jako hezký florbal, tak tomu jsme tentokrát byli vzdáleni jako Babiš chudobě.

Druhý zápas byl zápasem o první místo v tabulce, a tak jsme se ho logicky báli, protože výkon v prvním zápase by stačil maximálně na zápas o žádné místo. Ale tady holky ukázaly co v nich je a hrály výborně. Soupeřky přehrávaly a tvořily si šance po pěkných kombinacích. Jenže soupeř byl tím, kdo dával góly (no soupeř, konkrétně jedna hráčka nám dala všechny branky ;-) My jsme se prostě nemohli správně trefit, nebo nám míček v poslední chvíli sjel, případně zasáhla gólmanka. Výsledek tedy krutý, první místo v lize nejspíš fuč, ale alespoň to byl dobrý florbal a to je možná i ten důvod proč to vlastně děláme :-) Díky rodičům za podporu (nejen v hledišti, ale i dopravou) a příště na viděnou.

Panthers Praha – AC Sparta Praha 3:1 (online)
Panthers Praha – Black Angeles 1:4 (online)

Autor: Gigi