Bronz na výběrové hale

Další zápasy čekaly na naše starší žáky v nedělní dopoledne a odpoledne v Kobyliské novostavbě.

Ačkoliv se jedná o halu, která je využívána pro regionální výběry, tak naši špílmachři místní povrch moc necenili. Což bylo patrné hned při prvním rozchytání a následně ve hře.

První sok, který s námi změřil síly, byli Draci z Říčan. Zápas s papírově slabším soupeřem vypadá ve výsledku jednoznačně, avšak výsledek se nerodil snadno přes soupeřův obranný val a občasné rychlé protiútoky. Kluci v rozehrávce vytvářeli na ně až nezvykle dost pohybu, což však trošku brzdilo přidržování balónku. I přes velkou aktivitu góly pořád ne a ne přijít. Až v polovině první periody rozstřelil bezbrankový stav Tonda a odšpuntoval klasický gólostroj. Za zmínku stojí to, že se do gólostroje nejaktivněji zapojil sváteční střelec Matěj “Ďopan” Ďurina (2+1). Konečný výsledek 8:1 a pohodlná výhra.

Druhý tým, jehož cesta se křížila s tou naší, byl tým Technologů z MB. Adept na postup do 1. koše už nás prověřil daleko důkladněji. Z opatrného začátku a z mála šancí na každé straně se rychle… ne počkat, takhle to přeci nebylo. Od první minuty jsme prohrávali 0:1 kvůli pozdnímu přístupu k hráči. Soupeř záhy odskočil o další gól po nedůrazu na brankovišti. Do přestávky to bylo krom přísných vyloučení vše. V druhé půli jsme dokázali snížit z hole Járy, načež však soupeř odpověděl dvěma góly a s námi to vypadalo špatně. Po oddechovém čase a následné hře v šesti jsme dokázali postupně odmazávat náskok soupeře. Ten však necelou minutu před koncem dokázal odskočit o dva góly a ani přes snížení a závěrečný tlak v posledních 20 sekundách se nám nepodařilo zařídit remízu zajišťující zápas o postup.

V zápase o třetí místo jsme změřili síly s Black Angels. Zápas to byl zpočátku dost vyrovnaný až do 11. minuty, kdy byl sporně o balonek obrán Pepa, čehož soupeř využil. Což však Ďopan nechtěl dopustit a ani ne po půl minutě byl stav opět nerozhodný. Soupeř si do konce první půle dokázal vzít vedení zpět. V druhé periodě dokázal Domča dvěma góly překlopit vedení na naší stranu a to jsme již nepustili.

Kluky bych chtěl pochválit za téměř bezchybný výkon ve všech zápasech a zejména za předvedenou hru v šesti proti Boleslavi. Pochvalu si zaslouží i skvěle chytající Áďa.

Autor: Domez