Poslední víkend suchého února Mladších Žákyň

Úvodní utkání se hrálo proti Novému Strašecí, se kterým máme vyrovnanou bilanci. I v počtu 5 hráček na nás doslova vletěl. Soupeř nás mačkal jako pomeranče ke snídani. Udával tempo hry a dokázal vstřelit první branku. Nám se dařilo trefovat gólmana a zákrok od zákroku z něj byla hvězda utkání. Naštěstí se nám podařilo prolomit jeho úspěšnost, když Kája Křížová dokázala vstřelit gól. Do druhé části se promíchala sestava. Nastoupil odhodlanější tým, ale stále tomu chybělo to nejdůležitější, a to gól. Naštěstí se nám to podařilo. Ovšem soupeř vzápětí trestal. Po timeoutu jsme šli do čtyř, jelikož jsme neměli co ztratit. Tlak byl, ovšem chybně rozehraná standardní situace a soupeř trestal. Tak znovu a lépe. A skutečně se nám to podařilo a dokázali jsme předvést několik krásných akcí. Jedna dokonalá florbalová rozborka a gól v síti soupeře. Byla to krásná akce na konci zápasu i přes hořkost prohry. Holky předvedly svou bojovnost i přes nepříznivý výsledek.

Druhý zápas dne jsme sehráli proti pražským Wizzards. Chtěli jsme do něj vstoupit tak, jak jsme ten první ukončili a to se nám naštěstí povedlo. Holky byly o třídu jinde než soupeřky a hrálo se téměř na jednu branku. Vedení o dvě branky v půlce zápasů mohlo být vyšší, kdyby holky byly klidnější v zakončení. Naštěstí i v druhé části jsme byli výrazně lepším týmem a dokázali jsme přidat nějaké góly. Famózní Julča v bráně v tomto zápase udržela čisté konto a nebylo těžké vypozorovat jakou z toho má radost.

Následovala krátká pauza a klání proti Olympu. Bohužel vše, co se nám v minulém zápase dařilo rázem z naší hry zmizelo a my nevěděli, kde nám hlava stojí, když se na nás valily útoky Olympu. Během pauzy jsme se snažili vyčistit hlavu a hodit za ní vše, co se stalo v první části. Najednou nastoupil do zápasů úplně jiný tým, který si to s Olympem mohl otevřeně rozdat. Bohužel naší největší slabinou byla opět produktivita, a tak i přes zlepšený výkon jsme utkání zdramatizovat nezvládli.

Je obrovská škoda, že nám v prvním a třetím zápase utekl začátek, protože druhé půle obou zápasů ukázaly, že pokud bychom hrály celou dobu tak, jak umíme, tak jsme mohli oba soupeře porazit. Nezbývá nám tedy nic jiného, než se z turnaje poučit a příště zahrát lépe. Děkujeme hráčkám za reprezentaci klubu a rodičům i dalším fanouškům za skvělou podporu. Budeme se na vás těšit opět příště.

Autor: Dan Ježil