Poslední kolo ve stylu řecko-římském

V posledním kole základní části Národní ligy zavítali panteři na horkou plochu kobyliské Šatna arény. Utkání se hrálo v nedělní podvečer, kdy již byly odehrány zbývající utkání a tak bylo pro oba týmy konečné pořadí jasnou záležitostí a zdánlivě o nic nešlo. Ale jak už to mezi těmito dvěma týmy bývá, určitě se nedal čekat poklidný zápas v tréninkovém tempu, spíše naopak.

Oba týmy postrádaly několik opor, proto domácí tým nakonec nastoupil jen s deseti borci do pole. Zápas začal vzájemným oťukáváním. Soupeř vyrukoval se systémem 1-2-2, i když ve velmi stažené variantě na vlastní polovině. Po několika nepřesnostech z obou stran jsme se ujali šťastně vedení střelou do posunuté branky od M. Mochana. Bohužel přicházely i další chyby z naší strany a po nepohlídaném krosu bylo záhy skóre vyrovnané. Když se o minutu později objevil nikým nehlídaný Zíka u pravé Slavatovy tyčky, soupeř z ničeho překlopil stav na svou stranu. Od této doby se soupeř dostal na koně a nehodlal z něho již sesednout. Ve všech soubojích byl dříve a důraznější. Naopak my jsme hráli bez překvapivého nápadu a chvílemi i bez zakončení.

Po bouři v kabině se obraz hry proti první třetině určitě změnil k lepšímu. Bohužel jsme druhou třetinu začínali pouze ve čtyřech lidech, kdy na trestné lavici dokončoval trest ještě z první třetiny Koli. Přestože jsme oslabení hráli dobře, soupeř tuto výhodu opět šťastně proměnil jen jednu vteřinu před koncem trestu a zvýšil už na rozdíl dvou branek. Pak se z rychlého brejku prosadila Koliho lajna a bylo opět sníženo na rozdíl jediné branky. Zápas začal přidávat na obrátkách a chvílemi to připomínalo zápas ve stylu řecko-římském. Jeden z ostřejších zákroků byl nakonec potrestán a my jsme tuto výhodu dokázali proměnit ve vyrovnání skóre.
Do třetí třetiny jsme vstoupili s tím, že zápas chceme překlopit na svou stranu. Soupeř se uchýlil k dobré obraně a do útoku lítaly balónky především vzduchem. Ty ale dokázal především Hrdlička bravurně zpracovávat a případně vybojovat standardní situace. Právě po takovéto dokázaly Kobylisy opět strhnout vedení na svou stranu. Na to jsme ještě reagovali Krůšovým vyrovnáním. Ale soupeř dokázal opět zápas překlopit, na což už jsme gólově reagovat nedokázali. Navíc nadále stoupaly emoce a do konce zápasu bylo ještě několik vyloučení. Nutno podotknout, že z naší strany dost zbytečných. Bohužel ani hra v šesti nepřinesla kýžené ovoce podobně jako v Pelhřimově.

Ihned po skončení zápasu probíhal výběr soupeřů pro nadcházející play-off. Náš tým si vybral hned ve druhém kole tým Orky, a tak můžeme našim borcům popřát hodně štěstí do vyřazovacích bojů. Pokud ale budou chtít být v tomto boji úspěšní, budou muset předvést o hodně lepší výkony. Soupeř se bohužel do vyřazovacích bojů nedostal a čeká ho boj o udržení v play-down.

Děkujeme všem divákům, kteří vážili cestu do Kobyliské haly a zároveň je zveme na nadcházející boje ve vyřazovací části jak našich mužů, tak také našich žen, které se utkají s Chodovem.

Panthers Praha – TJ Kobylisy 4:6 (1:2, 2:1, 1:3) online