Trápení v Olomouci

Poslední kolo základní části nasměrovalo naše #princezny do Olomouce. Karty byly rozdány jasně, naše děvčata přijížděla již s místenkou do play-off, Hanačky si účast potřebovaly zajistit výhrou za tři body a doufat, že v nedělním pokračování budou bodovat Židenice na úkor Tatranu.

Střešovice nám tak fandily na dálku, ale jestli to myslely nebo nemyslely upřímně nebo co čert nechtěl, tak smůla a nepříjemnosti se nám lepily ne na paty, ale rovnou na obličej. Vzhledem k podvečernímu času začátku utkání jsme k zápasu museli cestovat tou méně pohodlnější variantou, tedy auty, protože bychom se zpět neměli jak dostat. Chybělo několik hráček a ve finále skoro i aut, ale poradili jsme si a trenéra jsme poslali první třídou napřed.

Samotný zápas pro nás nebyl žádnou neznámou – dobře jsme věděli, co nás čeká. Opticky menší dřevěná palubovka, jednoduchý a aktivní styl soupeře, který na rozdíl do nás musel bodovat a bojovat a domácí fanoušci, znamenaly i pro naše zkušené #princezny těžký úkol a pořád věřily tomu, že bude stačit naše chytrá kombinační hra. Ta by možná i stačila, ale musely by ji předvést nebo alespoň začít, protože první třetina byla mizerná a než jsme se stačili rozkoukat, bylo to 2:0. V přesilovce – jediné z celkem čtyř našich v tomto zápase – se nám podařilo po slušném tlaku snížit, ale soupeř si za necelou minutu vzal dvoubrankové vedení zpět a v závěru třetiny vsítil na 4:1.

To bylo ještě dost času s tím něco dělat a také jsme si to řekli, jenže to bylo asi moc lehké a jednoduché, takže jsme se ve hře dál trápili a přestože to bylo lepší, branky nepadaly, až v závěru třetiny snížila Zittová na 4:2 a když v úvodu závěrečné části svitla naděje po pohledné akci skórovala Tůmová a bylo to 4:3, tak jsme opět polevili a nechali soupeře, aby se znovu uklidnil a Mošťkovou, aby dokončila hattrick. Druhý hattrick Olomouce pak přišel v 52. minutě a už v 55. minutě jsme šli do power-play, která byla velmi slušná a tlačili jsme soupeře jak to šlo, ale byla z toho jen jedna branka na konečných 6:4.

Přestože jsme chtěli vyhrát a naladit se vítězně na play-off, tak jsme se vůbec nepředvedli, trápili se, hráli těžkopádně jak v hlavě, tak v nohách a dali podporu spekulacím. Pravda je taková, že soupeř prostě chtěl víc a byl lepší, zápas mu sednul a my jsme mu to ve své dobře myšlené naivitě ulehčili, navíc golmanka Franková pochytala všechny naše slibnější pokusy, i když 45 (jak je uvedeno v zápisu) jsme jich nejspíš neměli.

Jako již klasicky s týmem s horší poloviny tabulky hráčky málo běhaly, nebyly důrazné a celkové nasazení prostě neodpovídalo představám, jak to má vypadat. Kreativní kličky a rozehrávky na zrádném povrchu měly ustoupit jednoduchosti a přímočarosti.

Budeme tedy čekat, kdo z týmů na 1. – 4. místě si nás vybere, případně na něho zbydeme a hned další víkend vstupujeme do play-off v sobotu 2. a v neděli 3. března na hřišti soupeře. O víkendu 9. a 10. března pak budeme hrát doma a dokonce dvojzápasy s mužským Áčkem.

22. kolo Extraligy žen: FBS Olomouc – Panthers Praha 6:4 (4:1, 0:1, 2:2) | online | stream

poměr střel 25:45, přesilovky 1:4, využití 0:1, diváků 103

Komentář trenérky domácích (Alice Pavlíková): „Za dnešní výkon musím holky pochválit. První třetina se nám vyloženě povedla, pak jsme začaly lehce bláznit a zapomínaly na obranu. Zvládly jsme to a máme výhru. Děkujeme soupeři za utkání a divákům za super atmosféru. Také zdravíme Sáru a doufáme, že bude v pořádku.“

Komentář vedoucího družstva hostů (Štěpán Weber): „Utkání jsme nezvládli a to přestože jsme věděli, co nás čeká, ale nedokázali jsme si s tím poradit a vždy, když jsme se začali hrát, tak nás soupeř srazil gólovou odpovědí. První třetina je bez komentáře, zbývající části byly slušné a škoda skoro šestiminutového tlaku na závěr. Díky všem za zápas.“