Juniorská řež

V sobotu ráno čekaly na rezervu Juniorů dva zápasy v Králově Dvoře. Osud k nám byl nemilosrdný a po zápase v 8:00 nás čekala pauza až do 11:30. Vstávání dělá klukům problémy dlouhodobě, trenérům dnes přetekl pohár trpělivosti a první třetina byla odehrána bez dvou zaspavších hráčů.

Perioda se nám relativně vydařila a nad soupeřem ze dna tabulky jsme vedli po první části 2:1. Pak se nám ale splašila kladiva a začali jsme předržovat balonky. To vedlo ke změně skóre a obratu vývoje ze strany soupeře. Před sirénou jsme však zvládli vyrovnat a do rohů se tak šlo za stavu 3:3 a zápas rozhodně nebyl rozhodnutý. Do třetí třetiny vběhl úplně jiný tým. Tým, který si začal přihrávat na hokejku, táhl za jeden provaz, plnil pokyny trenérů na obranné polovině a nepouštěl soupeře do výraznějších šancí. Díky tomu jsme si dokráčeli pro výhru 8:5 po zbytečně protrápeném utkání, tedy protrápeném jak pro koho – například kanonýr Jebousek byl dle svých slov se zápasem spokojen, nasázel totiž čtyři fíky a na jeden přihrál.

Druhý zápas se nesl v úplně jiném duchu. Do první třetiny nastoupil tým z té třetí minulého zápasu a třetinu ovládl poměrem 2:0. Postupem času se hra začala vyrovnávat, soupeř dokázal snížit na 3:1, vysunul napadání, ale to se mu z počátku nedařilo a my odskočili ještě o jeden gól po povedeném přechodu do útoku. V posledních minutách už nám začalo téct do bot, Dobříš se trefila podruhé v zápase. Víc už ale famózní Moravec v bráně a kluci, kteří se srdnatě bili o každý balon, nepřipustili. Závěrečný hvizd tak ukončil utkání za stavu 4:2.

Nelze si odpustit jízlivou poznámku na závěr. Sraz není stanovený určitou dobu před zápasem jen tak. Na klucích, kteří zaspali to bylo znát a nepodali takový výkon jako jejich spoluhráči, případně takový výkon, jaký podávají obvykle. Aby ale byla zachována rovnováha, tak na úplný závěr něco pozitivního. Kluci si zaslouží obrovskou pochvalu za vybojované tři body v závěru druhého zápasu. Škoda, že se nám nepodařilo ubojovat podobný zápas v dřívější části sezony.

Panthers Praha B – TJ Lokomotiva Rakovník 8:5 (online)
Panthers Praha B – TJ Sokol Dobříš 4:2 (online)

Autor: Lávičkos