Junioři v plné palbě, pětigólový Lombi a další dvě výhry

Po opravdu velmi dlouhé zápasové pauze, která trvala několik týdnů, nastoupili k dalším zápasům Junioři, a díky dobrému losu se sešla prakticky nejsilnější možná sestava. Oba zápasy jsme odehráli v hale v Kobylisích a postupně jsme vyzvali rezervu Chodova a Bučis. Lajny byly sestaveny dle nejlepší možné chemie, kdy první pětku tvořili zkušení harcovníci, kteří už všichni pravidelně nabírají zkušenosti v mužské kategorii, druhá koule byla ve tradičně dorosteneckém složení a třetí pětka byla lehce namixována z obou hromádek.

V prvním zápase jsme vyzvali druhý tým ligové tabulky, rezervu Chodova. Do zápasu jsme vstoupili velmi vlažně, což ústilo v brzký inkasovaný gól (v čase 00:09), když jsme nedostoupili standardní situaci z rohu hřiště. Trvalo to ale jen pár minut, než jsme skóre překlopili na naši stranu. Dvakrát se po pohledných akcích prosadila druhá lajna a do druhé části jsme si tedy odnesli jednobrankové vedení. Druhá část byla z naší strany o poznání méně disciplinovaná, když jsme hned v desáté vteřině nabídli soupeři možnost trestného střílení za hru v brankovišti, přičemž soupeř možností nepohrdnul a vyrovnal. Do konce periody jsme stihli obdržet ještě dva menší dvouminutové tresty a vytvořit ještě jeden nájezd, který však Kiki pokryl. Hru v oslabení můžeme ocenit, protože většinu času jsme měli balónek na hokejkách my. K tomu jsme dokázali přidat ještě tři branky a vytvořit si tak pohodlný náskok. Ve třetí třetině jsme se konečně dostali všichni do provozní teploty a postupně navýšili skóre na konečných 9:3. Dvěma góly se blýsknul Tomáš Mánek! Celý zápas jsme byli herně lepší, ale zbytečné ztráty a předržování míčků kazí celkový dojem.

Druhý zápas měl být z papírového hlediska lehčí a kluci si měli hlavně zastřílet a procvičit útočné kombinace. Bohužel jsme vstoupili stejně jako do prvního zápasu a už v první minutě jsme inkasovali. Začátek byl skutečně svižný, protože už v šesté minutě byl stav 3:2 a do konce první části jsme odskočili až do vedení 6:2. O přestávce jsme si stanovili pokutu v podobě 50 kliků za každý další obdržený gól, což však nakonec dle některých ohlasů mělo opačný efekt než ten původně zamýšlený. Kluci začali tahat balónek, kupit nepřesnosti a vymýšlet zbytečně komplikované přechody. Na některých se projevila také frustrace z toho, že soupeř zodpovědně takticky bránil na vlastní polovině a my jsme museli hrát do plných, což samo o sobě nám dělá potíže. I proto jsme do konce zápasu přidali už jen další 4 branky a soupeř jednu po našem nativním nedůrazu u vlastní branky. Zajímavostí budiž 5 vstřelených branek z hole čerstvého držitele řidičského oprávnění a italského reprezentanta Marca Lombina!

Do konce základní části zbývá 6 zápasu a my máme na čele tabulky poměrně pohodlný náskok 11 bodů (přičemž máme ještě 2 zápasy k dobru). S dosavadním průběhem a výsledky nemůžeme být nespokojeni, jen je škoda, že obraz hry občas trochu vázne a někdy bohužel můžeme vidět neplnění předem adresovaných taktických pokynů. Máme čas tyto věci ještě vypilovat. Díky všem rodičům, malým #princeznam a Sajsl squadu za podporu v hledišti!