Bláznivá šťouchaná na Děkance

Poněkud v neklidu vyráželi Sépiáci na sobotní turnaj na Děkance. Krom faktu, že se hrálo v nelidských 8 hodin ráno, se navíc do nominace propsala řada absencí. Příležitost tak konečně dostali Poky s Benďasem, jenž zároveň přivezl ospalého kapitána až na halu a patří mu tímto ještě jednou velký dík.

Náročný závěr sezony měl začít zápasem s Vokovickými Šavlemi, které nás posledně zle potrápily a museli jsme to všechno uplácat až v závěru. Ani tentokrát to nebylo jiné, nemohli jsme se celou dobu dostat do tempa a byť jsme dali první gól, pan arbitr těsně předtím odpískal naší výhodu a Tondovu dorážku tak znehodnotil.

Do vedení se tak po dvou chybkách dostal soupeř, obavy přesně čtyř aktivně se zapojujících diváků nicméně rozprášila druhá část, ve které jsme místo klasického uprdlého výkonu přidali. Vyrovnání zařídila nově založená firma na standardky Paučis & Bobr parádním lobem před prázdnou, splašené kanóny kanonýra Lávičkose pak znamenaly výstavní vikýř z půlky.

Stále to však byla plichta, která se oranžové partě hrubě nehodila. Tlak tam byl, střelba taky, gól však ne a ne dorazit – například Lávičkos z úniku téměř zlomil levou tyč. Až šest minut před houkačkou se několikrát nesmyslně odrazila lopta před Bobra a okresní mistr v dorážkách jí bez nervů uklidil do prázdné brány odrazem o spojnici – 3:2. Bláznivý závěr pak jeho spoluhráči zvládli perfektně, zneškodnili všechny vokovické pokusy a připsali si důležité vítězství.

Na druhý zápas proti Plantas si hovorný soupeř přivezl hned dvě posily do pole a jednoho gólmana z regionální ligy, favorit tak i přes poslední vzájemný zápas nebyl úplně jasný. Než se ale stačil určit, do dvougólového vedení nás vyslali Víťa s Lávičkosem.

Znovu se však začal projevovat náš neduh – počet hloupých vyloučení, který leckdy překoná i počet námi vstřelených branek. Tentokrát k tomu přispěl navíc Víťa, jenž za řeči inkasoval osobní trest a vylepšil tak naší bilanci na hrozivých 93 trestných minut v 16 zápasech.

Jedno takové vyloučení nás stálo i gól, všechen zbytek docela velkých šancí karnevalových dresů nicméně lapil Mára. Zápas postupně mířil k zaslouženému Sépiáckému vítězství – nejmladší panterská rezerva hrála v obrovské pohodě a svého soka jednoznačně přehrávala, dokázala nicméně zadrbat i věci, které bez obtíží proměňují přípravkáři.

Postupně přidal další dva góly Tomík, jednou se trefil i obrozený šutér Zdenda, nervíky navíc trochu pocuchal Mára, jenž nařízený nájezd zalehl doslova na brankové čáře s otázkou „blbci, proč se neradujete?“.  Konečný výsledek – 5:1 pro oranžové.

Před posledními dvěma turnaji tak máme stále na čele náskok čtyř bodů oproti druhé Příbrami, se kterou se mimochodem utkáme na začátku dubna v pravděpodobně nejdůležitějším zápase za poslední dva roky. Začíná se rýsovat i pozvání na poslední dvojzápas a obecně zakončení sezony, které je předem nalajnováno na 6.4.2019. Tak si udělejte čárku v kalendáři, ať to stejně jako vloni stojí za to!

Sépiáci Panthers Praha D – Vokovický Šavle 3:2 online
Sépiáci Panthers Praha D – Las Plantas B 5:1
online

Autor: Paučis