Stříbrný hostivický (skoro)válec

Mladší žáky B čekalo po prázdninách další představení v nabitém jarním rozlosování, po unavených Kobylisích tentokrát „doma“ v Hostivicích, vinou pořádání navíc o dvě patra níže. zde se jim zároveň povedl zajímavý paradox – byť na celém turnaji dostali jen dva góly, museli se nakonec spokojit se stříbrnou plackou.

Se čtyřmi last-minute omluvami se otevřelo místo pro Alfa, i s ním tedy nakonec do bojů vyrazilo 12 borců plus gólman.

A v úvodní rozkoukávačce s Chodovem si nevedli vůbec špatně. Aktivní hra s hodně vytaženým napadáním dělala ne tak běhavému soupeři obrovské problémy a jen díky klasickému poměru šest tutovek na jeden gól to po pár minutách bylo jen o jednu branku. Chodov se zmohl jen na krátký odpor, po neuznaném gólu však útočně úplně odpadl. To platilo zejména ve druhé půli, ve které jsme prakticky permanentně byli na balonu a když jsme ho ztratili, dařilo se nám ho rychle získat zpět.

Pálili jsme nicméně i nespalitelné a u některých nedotažených akcí se museli pokřižovat i zarputilí ateisté, něco nám tam ale nakonec stejně spadlo a navrch jsme vzadu udrželi nulu. Na úvod ideální.

Kladno už si s naším napadáním věděl rady o něco více, byť se i modří soupeři občas zamotali pod vysokým tlakem malých Panterů. Většina soupeřových akcí byla tažena dvěma šikovnými elévy, kteří naopak pravidelně vyhořeli na Tomovi či dobrém bloku obránců. I v o něco náročnějším utkání než bylo to první jsme se ujali jednobrankového vedení, které jsme po pauze dokázali znásobit (Saby moc a moc prosil, ať zmíníme jeho gól, tak tedy zmiňujeme, že to byl Saby zpoza brány, tzv. „na Kryštofa“).

Soupeř ale kousal, přidal na důrazu a podařilo se mu přes rameno nakouknout do našich nacvičených situací, které vzápětí prohlédl. Z jednoho takového vystižení rozehrávky vznikl jeho jediný gól, klid nám však záhy dokázal vrátit Ondra. Při kladenské hře bez gólmana se několikrát zaskvěl Tom, jeho spoluhráči pak doslova profesorskou obrannou hrou udrželi druhé nedělní vítězství.

To nás katapultovalo do finále proti Boleslavi, navíc v tak příjemný čas, že celý turnaj byl vlastně záležitostí jen tří hodin. Technologové, kteří měli pomalu více členů realizačního týmu než hráčů na střídání, nás překvapili svojí hodně pasivní hrou, kdy jen stáli stažení na své půlce.

My se z toho chvíli rozkoukávali a nedařilo se nám dostat do tempa, byli jsme však na balonu a na rozdíl od soupeře si dokázali vytvořit pár šancí. Ty přišly vniveč ve chvíli, kdy jediný neobsazený hráč za celý zápas dokázal vystřelit tak nepříjemně, že mičuda proskákal po zemi až za Toma.

Stále se našim barvám nedařilo zahřát na provozní teplotu a rozhodně jsme v některých částech hry nepřekročili ani povolenou rychlost v obytné zóně. Ve druhé půlce tak muselo přijít stažení na dvě pětky, které svého soka zamkly a ten se uchýlil jen k neoblíbeným nahazovaným balonům.

Gól však stále ne a ne přijít, padly snad i dvě tyčky, při závěrečné hře bez gólmana navíc přišly dvě drobné chybky časomíry následované zbytečně dlouhou pauzou poté, co se časoměřiče (věkem mladšího žáka) rozhodl slovně napadnout jeden z trenérů Boleslavi – dalo by se to se zavřenýma očima přejít ve chvíli, pokud by dotyčný podobným způsobem nedoháněl téměř k slzám některé své svěřence. Z finále jsme tak odešli poraženi fotbalovým výsledkem 0:1.

S předvedenou hrou minimálně za první dva zápasy však můžeme být spokojeni. Dařilo se nám narušovat soupeřovy rozehrávky, z čehož pramenila většina šancí a gólů, naopak naše zakládání útoku až na občasné spaní bylo nadmíru obstojné. Děkujeme rodičům za podporu a budeme se těšit za měsíc, pravděpodobně na hale v Kolíně.

Panthers Praha B – Florbal Chodov :-)
Panthers Praha B – Kanonýři Kladno :-)

Panthers Praha B – Florbal Mladá Boleslav :-( (o 1. místo)

Autor: Paučis