Remízové královny

Nedělní dvojzápas jsme zahájily zápasem proti Chodovu. V této sezóně to bylo poprvé, kdy proti mám Chodov hrál v plném kádru, takže se dalo očekávat, že to bude těžší utkání než předchozí. Zápas jsme rozehrály v poledních hodinách, takže žádná ranní únava nehrozila.

Hra byla od začátku rychlá a vyrovnaná. První třetina skončila lépe pro nás, když si soupeřky nepohlídaly Rety při naší rozehrávce z půlky soupeře a to už Rety dokázala potrestat. O přestávce přišlo klasický “Hlavně se z toho nezblázněte a hrajte pořád svojí hru.”

To jsme dokázaly plnit a dokonce jsme o gól navýšily, kdy Šárka vstřelila gól z dorážky. Bohužel holky z Chodova se asi probraly a po skoro dvou třetinách nám dokázaly dát gól asi minutu poté, co jsme odskočily do dvoubrankového vedení.

Ve třetí třetině šlo o všechno. Chtěly jsme vyhrát a myslím, že to bylo vidět. Rvaly jsme se o každý balon, ale bohužel soupeřky měly chuť hrát potom, co vstřelily gól. Změnily lajny a stáhly to pouze na dva útoky a dvě obrany. Bohužel se jim to vyplatilo a hned po minutě a půl mám daly branku. My jsme se z toho nezbláznily a pořád jsme hrály svoji hru. Měly jsme spoustu šancí, které jsme mohly využít, ale to samé se dá říct o Chodově. Třetí třetina byla určitě nejdramatičtější. Hra byla vyrovnaná až dokonce. Posledních 12 minut dopadlo v poměru 2:1 pro Chodov. Za ten jediný gól, který jsme daly v této třetině, může Áďa Vlčková, která si pokoupala dvě obránkyně a potom vystřelila gól brankářce Chodova nad rameno. Radost byla veliká už jenom z toho důvodu, že gól dala Áďa. Zase jsme odskočily do vedení, ale bohužel jsme inkasovaly v sedm minut před konce, kdy juniorská reprezentantka dala nechytatelné víko z půlky. Do konce utkání se žádnému z týmu nepodařilo vstřelit vítěznou branku, takže to skončilo remízou 3:3.

Toto utkání bylo zajímavé z pohledu diváka, protože na obou stranách bylo spoustu šancí a bylo to drama až dokonce. Chci určitě vyzdvihnout výkon Terky v bráně, která chytala opravdu neskutečně. A hvězda zápasu je dle mého Áďa V., která snad poprvé za sezónu vystřelila a hned to byl gól!

Autorka: Karyna Gren

Ve druhém utkání jsme se střetli s týmem Mladé Boleslavi, kterou jsme posledně porazili a chtěli jsme na to navázat. Zápas byl hned od začátku nakloněný na naši stranu. Už po minutě poprvé zafungovala spolupráce Rety a Kačky. O pár minut později si holky akorát vyměnily role a my tedy vedli o dvě branky. Dál jsme byli lepším týmem, holky zodpovědně bránily a zvládaly si vytvářet šance před soupeřovou klecí. Bohužel se ale ukázala naše největší bolest, kterou je zakončení. Mezi třetinami jsme si řekli, jak rozehrávat a především, že nesmíme polevit. První pokyn holky pochopily na jedničku, druhý bohužel méně. Ačkoli znovu zafungovala osvědčená souhra holek, které si nahrávaly jen mezi sebou, tak jsme hodně polevili a chvíli před koncem třetiny dovolili soupeřkám snížit. To nezní jako taková tragédie, ale místo nasypání Bolce jsme je nechali, aby se nakopli. A tak se během minuty a půl skóre otočilo a my měli problém. Naštěstí jsme dostali možnost zahrát si přesilovku. Holky povozily Boleslav na kolotoči a pak se míček dostal k Rety, která zkompletovala hRettrick (tentokrát po přihrávce od Karyn). Padesát vteřin před koncem už podle známého scénáře Rety našla Kačku, která vymetla víko, obrovská euforie a chuť dřít byla cítit všude. Bohužel florbalový bůh umí být někdy pěkně krutý a soupeřky dostaly 10 sekund před koncem možnost standardní situace v nebezpečném prostoru. Dobré postavená zeď, rozebrané hráčky, vše vypadá dobře. Hračka u míčku se rozhodne vystřelit, střela ji sjede, míček se kutálí téměř nulovou rychlostí, odráží se od boty jedné hraček ve zdi a došourá se do brány. Ihned se dostavilo obrovské zklamání, ale takový je bohužel sport.

Na turnaji holky předvedly výborné výkony, za které by si místo dvou bodů určitě zasloužily čtyři. Bohužel se znovu ukázalo, že máme problém odehrát celý zápas ve stejném tempu. I přes hořký konec převládají pozitiva, protože holky dokázaly hrát velice atraktivní florbal a zároveň důsledně bránit. Děkujeme hráčkám za skvělé zvládnuté zápasy a rodičům a fanouškům za podporu, budeme se na vás znovu těšit příště.

Panthers Praha – Florbal Chodov 3:3 (online)
Panthers Praha – Florbalová Akademie MB 5:5 (online)

Autor: Dan Ježil